Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika 30. Finału WOŚP

Już za dwa tygodnie letnia zadyma w środku zimy, czyli jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gramy i my! Sztab Cieplewo reprezentujący gminę Pruszcz Gdański będzie nadawać online, na żywo 30 stycznia od godziny 16:00!

W tym roku finał w naszej gminie zapowiada się nieco inaczej. Na ulicach spotkacie 70 wolontariuszy, wyposażonych w kartonowe skarbonki opatrzone specjalnymi banderolami z hologramem i legitymujących się imiennymi identyfikatorami. Jak zwykle kwestować będą uczniowie z gminnych szkół pod opieką swych nauczycieli, a także przedstawiciele jednostki OSP w Jagatowie i lokalnego stowarzyszenia sołtysów.

Ze względów bezpieczeństwa ponownie zrezygnowaliśmy ze stacjonarnego finału, jakie do 2020 r. odbywały się w Mokrym Dworze i kończyły tradycyjnym światełkiem do nieba. Dlatego wspaniałe przedmioty i „Wyjątkowe chwile”, ufundowane przez mieszkańców gminy Pruszcz Gdański i nie tylko, wystawione zostaną na portalu Allegro.pl. Licytować będzie je można już od 26 stycznia (do 30 stycznia włącznie).

Niezastąpiony, czołowy aukcjoner gminy Pruszcz Gdański – Wiesław Zbroiński – będzie zachęcać Was do licytacji podczas transmisji online ze studia sztabu. Będzie ona dostępna na naszym kanale YouTube (OKSiBP Cieplewo) i profilu FB Ośrodka - w niedzielę, 30 stycznia, od godziny 16:00! Emisje z "wośpowego" studia urozmaicą spotkania na żywo z ciekawymi gośćmi, a nasza dzielna Maryna na Państwa oczach po raz pierwszy w życiu będzie samodzielnie lepić pierogi!

- Jeszcze nie wiemy z czym, ale jak wyjdą smaczne, może też trafią na aukcję? Serdecznie zapraszamy - bądźcie z nami! - zachęca szef sztabu, dyr. Grzegorz Cwaliński.

Biuro sztabu w Cieplewie będzie czynne w godz. 13:00 - 19:00 i tu też będzie można wrzucić datek do orkiestrowej puszki.

Tymczasem nasza eSkarobnka już działa pod adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/h41klm

Największa w kraju zbiórka publiczna odbywa się równocześnie w całej Polsce. Około 120 tysięcy wolontariuszy w około 1700 sztabach zbiera pieniądze do tradycyjnych, tekturowych puszek. W Internecie odbywają się setki wirtualnych zbiórek i aukcji na rzecz WOŚP. W ciągu 29 Finałów Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 67 300 urządzeń. Zgromadzone w trakcie tegorocznego finału środki zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

30 FINAL WOSP