Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Na zdjęciu Karol Zieliński - prowadzący i uczestnicy szkolenia

Trwa realizacja projektu „Kultura XXI wieku - tworzymy ją razem”. Planowany zakup sprzętu i kursy z jego obsługi czekają nas w przyszłym roku. Póki co, za nami wstępna analiza posiadanych zasobów, pierwsze webinary oraz stacjonarne szkolenia z projektowania oferty kulturalnej online. Te ostatnie poprowadził dla nas Karol Zieliński, trener z ramienia Narodowego Centrum Kultury.

W dniach 29-30 listopada wspólnie z Karolem Zielińskim z ramienia Narodowego Centrum Kultury ocenialiśmy nasze możliwości i potrzeby w dziedzinie cyfryzacji. Rozmawialiśmy m.in. o aktualnych trendach w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w instytucjach kultury, o tym do kogo kierować i jak promować ofertę online. Dzięki temu spotkaniu i spojrzeniu na naszą instytucję z zewnątrz, będziemy mogli skuteczniej zrealizować konwersję cyfrową ośrodka kultury w Cieplewie.

Przypomnimy, iż nasz projekt zajął 14 miejsce na liście laureatów konkursu grantowego i uzyskał dofinansowanie w wysokości 170 tys. 100 zł. Tym samym znaleźliśmy się wśród 200 instytucji kultury z całej Polski - beneficjentów programu.

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Plakat z napisem: Tutaj realizowany jest projekt grantowy Konwersja cyfrowa domów kultury dofinansowany z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury

Źródło grafiki: materiały promocyjne NCK