Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Scenka z lalkami ze spektaklu "Bajka o szczęściu"

Po baaardzo długiej przerwie serdecznie zapraszamy Państwa do naszej sali kinowo-teatralnej w Cieplewie na pierwszy po wielu miesiącach spektakl na żywo! Będzie to familijne przedstawienie lalkowe „Bajka o szczęściu” w wykonaniu rodzinnej grupy TeatRyle z Poznania. Bilety już do nabycia w Biurze Obsługi Klientów.

- W sezonie letnim mogliśmy cieszyć się ze wspólnych spotkań z aktorami w ramach czerwcowego programu Bajki w parku w Wojanowie. Odbywały się one w warunkach plenerowych - przypomina Grzegorz Cwaliński, dyrektor OKSiBP. - W poniedziałek, 18 października, wreszcie otworzymy naszym widzom drzwi do teatru w Cieplewie.

Pierwsze dwa, przedpołudniowe, pokazy o godz. 9:00 i 10:30 to propozycja dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli. Po południu, o godz. 18:00 zapraszamy widzów indywidualnych. Bilety wstępu w cenie 23 zł są do nabycia w Biurze Obsługi Klientów w Cieplewie.

„Bajka o szczęściu” to uniwersalna przypowieść o szczęściu, którego wciąż szukamy i często nie dostrzegamy oraz o przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni. Skromne, ale szczęśliwe życie wiodą staruszek z trójką zwierząt: myszką, kogucikiem i świnką. Pewnego dnia pojawia się handlarz, oferując różnorodne towary. Staruszek — początkowo niezainteresowany i nieufny — ulega złudnemu urokowi kolorowych przedmiotów. Po kolei wymienia zwierzątka na fajkę, nożyk i zegarek. Czy dziadek zrozumie swój błąd i uda mu się odzyskać przyjaciół? Dowiemy się z występu pary artystów Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich, którzy wyreżyserowali przedstawienie.

Czas trwania spektaklu: około 40 minut. Sugerowana kategoria wiekowa: 6+

Rezerwacja miejsc i więcej informacji pod nr tel. 728 415 566.

Fot. archiwum OKSiBP

Marcin Ryl-Krystianowski z lalkami ze spektaklu
Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy z lalkami w trakcie spektaklu
Mariola Ryl-Krystianowska animująca lalkę handlarza w spektaklu
Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy z lalkami w trakcie spektaklu
Scena z lalką handlarza, w roli cyrkowca w spektaklu
Mariola i Macin Ryl-Krystianowscy z lalkami w trakcie spektaklu
Lalki w trakcie spektaklu
Marcin Ryl-Krystianowski z lalkami w trakcie spektaklu
Marola Ryl-Krystianowska z lalkami w trakcie spektaklu