Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Fragment wystawy Wiosna, która nie nadeszła autorstwa Mateusza Michalczyka

Z różnorodnych kształtów uporządkowana kompozycja, czyli jak przypadek tworzy nieprzypadkową całość. W miniony piątek nasz instruktor ceramiki Mateusz Michalczyk zaprezentował swoje prace na wernisażu „Wiosna, która nie nadeszła” w gdańskiej galerii ESKAEM.

Ekspozycja „Wiosna, która nie nadeszła” to siedem autorskich zestawów: od ceramiki łączonej z drewnem, po fotografię (również wydrukowaną na glinie i wypaloną w drewnie), które stanowią uzupełnienie misternie wykonanych ceramicznych koron. Te ostatnie w formie nawiązują do rozgałęzienia drzew. Na wystawie znajdziemy też ciągi ceglanych płytek zadrukowanych zdjęciami, prowadzących odbiorcę na swoisty spacer przez miasto, gdzie architektura łączy się z przyrodą.

Ciekawym rozwiązaniem jest instalacja, składająca się z fragmentów gałęzi, elementów ceramiki oraz światła, tworząca subiektywne, nowe przestrzenie.

Całość jest profesjonalnie zrealizowaną i skrupulatnie przemyślaną prezentacjią o bardzo wysokim poziomie twórczym.

Wystawę można oglądać do końca września w każdy wtorek, piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 17:30-20:00 (w towarzystwie kuratora wystawy lub autora) w galerii ESKAEM przy ul. Gdyńskich Kosynierów 10 w centrum Gdańska (za biurowcem Zieleniak, w pobliżu ECS).

Więcej informacji o wystawie na:
http://eskaem.pl/
https://www.facebook.com/eaemiejsce/

Fragment wystawy Wiosna, która nie nadeszła autorstwa Mateusza Michalczyka

Fragment wystawy Wiosna, która nie nadeszła autorstwa Mateusza Michalczyka

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Antoni Cwaliński