Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

31. GMINNY FINAŁ WOŚP

Kategoria: KULTURA I SZTUKA

Grafika_wydarzenia

Data:Niedziela, 29 Styczeń 2023

Godzina:15:00 - 19:00

Lokalizacja:  Skansen Żuławskich Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze
Bilety:  
Wstęp wolny


loading...

Kup / rezerwuj

OKSiBP, kontakt: 728 415 566
pn. - czw. 8:00-20:00; pt. 8:00-16:00

Mediateka w Straszynie, kontakt: 883 833 958
wt., pt. 10:00-18:00, śr. 12:00-18:00; czw. 12:00-20:00, sob. 9:00-13:00


Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zarejestrowany w OKSiBP Cieplewo, gmina Pruszcz Gdański i sołectwo Mokry Dwór zapraszają na 31. finał WOŚP. Od rana na ulicach gminy spotkacie wolontariuszy z puszkami, a od godziny 15:00 zapraszamy do Mokrego Dworu. W tegoroczny Finał, jak zwykle, zaangażowali się uczniowie, nauczyciele, strażacy, samorządowcy, sołtysi, instytucje i firmy prywatne.

Na początek zagra zespół Switch Mode - instrumentalna formacja z Trójmiasta. W repertuarze usłyszymy zarówno autorskie kompozycje muzyków, jak i lubiane covery. Oryginalny skład - elektryczne skrzypce i wiolonczela oraz perkusja - połączone z ciekawymi brzmieniami wygenerowanymi przez elektroniczne efekty, to gwarancja wyjątkowych przeżyć muzycznych.

W strefie gastronomicznej przygotowanej przez wolontariuszki z Mokrego Dworu jak zawsze znajdziecie smaczne posiłki na ciepło, domowe ciasta i ciepłe napoje. Wszystko od serca!

Głównym punktem programu będzie oczywiście zbiórka datków. Przekazane na jej rzecz WOŚP fanty licytować będzie niezastąpiony w tej roli sołtys Mokrego Dworu - Wiesław Zbroiński, który jest też głównym koordynatorem akcji. Fanty należy zgłaszać bezpośrednio do niego, a on zadba, aby kupione zostały za jak największe kwoty, które trafią do orkiestrowej puszki.

Na terenie imprezy znajdziecie także kwestujących wolontariuszy. Środki zebrane do puszek podczas wydarzenia zasilą cel 31. Finału WOŚP, czyli walkę z sepsą, a dokładniej zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy.

Pamiętajcie, że wolontariusz WOŚP posiada specjalny identyfikator ze zdjęciem oraz oznaczoną puszkę z hologramem. Datki można będzie również przekazywać w siedzibie sztabu w Ośrodku Kultury, Sztuki i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie, gdzie liczone będą zebrane przez wolontariuszy datki.
Wesprzeć WOŚP można również bez wychodzenia z domu! Wystarczy dokonać płatności elektronicznej na naszą e-skarbonkę:
https://eskarbonka.wosp.org.pl/db42j8

Zachęcamy też, by dołączyć do wydarzenia na naszym profilu FB:

https://fb.me/e/2gU7EuvR5

Bądźcie z nami koniecznie - warto pomagać!