baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

FOTEL 2019

Kategoria: KULTURA I SZTUKA

Grafika_wydarzenia

Data:Piątek, 23 Sierpień 2019

Godzina:18:00 - 21:30

Lokalizacja:  Centrum Rekreacji w Juszkowie
Bilety:  
Wstęp wolny


loading...

Kup / rezerwuj

OKSiBP, kontakt: 728 415 566
pn-pt: 9:00-20:00

Mediateka w Straszynie, kontakt: 883 833 958
wt: 10:00 - 18:00, śr: 12:00 - 18:00; czw: 12:00 - 20:00, pt: 10:00 - 18:00, sb: 9:00 - 13:00


Zapraszamy na Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL 2019, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie. W programie trzeciej edycji wyjątkowego w skali Polski wydarzenia plenerowego znajdzie się 30 przedstawień dla dzieci i młodzieży. Podobnie jak w latach ubiegłych, spektaklom będą towarzyszyć rozmaite warsztaty artystyczne.

- Przed nami trzy dni wspaniałej zabawy i wspólnego celebrowania święta objazdowych teatrów lalkowych – zachęca Grzegorz Cwaliński, dyrektor OKSiBP i szef festiwalu. - Na kilku scenach wystawimy spektakle zespołów z różnych stron Polski i Europy: Niemiec, Litwy, Ukrainy i Hiszpanii. Dodatkową atrakcją dla dzieci będą ciekawe warsztaty, a dla wszystkich – autorskie spotkania z wybitnymi twórcami sztuki lalkarskiej.

W tym roku festiwal w Juszkowie będzie gościć m.in. teatr Falkoshow z Krakowa, niemiecki Theater des Lachens, Panevezio Leliu Vezimo Teatras z Litwy, Uliczny Teatr Marionetkowy Kompliment, Dniprowski Teatr Lalek oraz znany już „fotelowej” publiczności teatr I Ludzie I Lalki z Ukrainy.

W strefie warsztatowej baśniowego teatru lalki najmłodsi będą mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach artystycznych. Piekarnia Mielnik-Cukiernia Viktoria zaprasza na warsztaty ozdabiania i wypiekania bułeczek-kukiełek z ciasta drożdżowego pod hasłem: „Królowie i książęta”. Pracownia Hanny Kośmickiej, której stoisko co roku przeżywa prawdziwe „oblężenie”, zaprasza na warsztaty robienia pacynek z kolorowych gałganków i włóczek. W tej edycji festiwalu temat przewodni to smoki. Dramaturg i reżyser Tomasza Man zaprasza na mistrzowskie warsztaty animacji „Władca lalek”, a na zajęciach z ukraińską artystką Elyą Bosovych będzie można stworzyć lalkę-księżniczkę lub królewnę.

WIĘCEJ INFORMACJI: https://festiwaljuszkowo.pl/ 


W ramach współpracy z Żuławskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Dworze Gdańskim, w dniach 24-25 sierpnia kilka spektakli będzie można obejrzeć Marzęcinie. Tam również odbędą się warsztaty robotyki, w trakcie których uczestnicy stworzą mechaniczną lalkę teatralną.
 
Dojazd:
Sportowa 10A Juszkowo