baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Akcja pt. „ELEKTRO-PATRIOTYZM. Alfons Hoffmann – prekursor hydroenergetyki na Pomorzu” jest skierowana do młodzieży, a jej celem jest przybliżenie niesłusznie zapomnianej postaci, jaką był inżynier Hoffmann – pomorski patriota i twórca elektrowni wodnych na Pomorzu w okresie XX-lecia międzywojennego i ich odbudowy po II wojnie światowej. Źródłem inspiracji dla młodych ludzi mogą być jego działania zawodowe i społeczne, sukces rozwoju elektryfikacji kraju, umiejętność godzenia działalności zawodowej ze społeczną i obywatelską.

Projekt inauguruje obchody jubileuszu 700-lecia Straszyna (1321-2021). Wykorzystuje narzędzia atrakcyjne dla młodzieży – wspólnie przygotowana gra terenowa (quest) podczas warsztatów literackich, sketchnotingu i fotograficznych. W broszurze towarzyszącej grze znajdą się wierszowane zagadki oraz ilustracje wykonane w archaicznej technice fotograficznej – cyjanotypii, a także skechnotki. Gra będzie również udostępniona w aplikacji mobilnej z geolokalizacją o zasięgu ogólnopolskim questy.com.pl

Akcja będzie realizowana w Mediatece w Straszynie – filii OKSiBP w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Ignacego Krasickiego w Straszynie, przy współpracy:

  • Radio Spin,
  • 4 Pory Roku Restauracja i Nocleg,
  • sołectwa Straszyn,
  • VisualCoach - Rysuję i Rozwijam
  • Questy - Wyprawy Odkrywców

Instruktorzy warsztatów:
Daniel Odija – warsztaty literackie
Anna Szczepkowska – warsztaty sketchnoting /notowanie przez rysowanie/
Grażyna Michalkiewicz-Goszczyńska – warsztaty cyjanotypii
Koordynator projektu – Wioletta Toruńczak

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” - 2020.

 Fundacja BGK logo         Logo Dzieci Kapitana Nemo