Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W niedzielę 22 marca 2015 r. w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Katuzach najmłodsze zawodniczki GTS Straszyn rozegrały drugi miniturniej w kategorii Rookie.

W pierwszym meczu przeciwniczkami naszej drużyny były gospodynie - UKS Trops Kartuzy. Po bardzo dobrej grze odnieśliśmy zwycięstwo 27:13.

W drugim spotkaniu na nasz zespół czekał lider rozgrywek VBW GTK Gdynia. Trenerzy z Kartuz, Sopotu i Gdańska, obserwujący grę z boku, zgodnie stwierdzili, że był to najlepszy mecz, jaki do tej pory odbył się w tej kategorii wiekowej. Było w nim dużo walki, poświęcenia i wielkiej dramaturgii. Na 3 minuty przed końcem, na tablicy wyników widniał remis 18:18. Niestety, w końcówce meczu więcej zimnej krwi i doświadczenia wykazały koszykarki z Gdyni, które ostatecznie wygrały 24:18.

  • GTS Straszyn - UKS Trops Kartuzy 27:13 (10:2, 9:4, 4:2, 4:5)
  • GTS Straszyn - VBW GTK Gdynia 18:24 (2:11, 10:2, 4:6, 2:5)

Skład i punktacja GTS Straszyn:
Marzena Zarach - 14 pkt., Łucja Grządziela - 13 pkt., Dominika Ullmann - 6 pkt., Magdalena Gajek, Roksana Szyrenos - po 4 pkt., Julia Olejczuk, Karolina Klim - po 2 pkt., Aleksandra Zacharek, Patrycja Wełna, Martyna Kaczkowska, Natalia Dziuba, Laila El Kady, Paulina Lubińska.

Tabela po dwóch miniturniejach jest dostępna na stronie: www.pozkosz.com