Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W ramach akcji „Ferie na Sportowo 2015" w wyjazdowych formach wypoczynku, imprezach ogólnodostępnych oraz w zajęciach świetlicowych wzięło udział ponad pół tysiąca dzieci i młodzieży z gminy Pruszcz Gdański.


Chętni mieli do wyboru m.in. obóz narciarski w Poroninie, zimowisko w Przywidzu oraz cykl spotkań z kulturą Dalekiego Wschodu, V Memoriał Tomasza Słupeckiego w tenisie stołowym w Przejazdowie i zajęcia rekreacyjno-sportowe prowadzone we współpracy ze świetlicami wiejskimi. Spotkania takie odbyły się w: Cieplewie, Żukczynie, Juszkowie, Rokitnicy, Wiślince, Mokrym Dworze, Wiślinie, Lędowie, Roszkowie, Straszynie, Rekcinie, Jagatowie, Goszynie, Bogatce, Bystrej Osiedlu. W ramach zajęć w świetlicach przeprowadzono różnorodne zawody, gry i zabawy ruchowe. Uczestnicy rywalizowali m.in. w turniejach tenisa stołowego, piłkarzyków, skoków przez skakankę, hula-hop, rzutów ringo do celu, slalomach unihokeja, futbolu oraz grach i zabawach sprawnościowych z wykorzystaniem torów przeszkód.

We współpracy z Centrum Przygody Sensei w świetlicach wiejskich w Żuławie, Żuławce i Łęgowie zorganizowano warsztaty pn. „Dzień z kulturą japońską". Podczas zajęć uczestnicy uczyli się posługiwania się pałeczkami, kaligrafii i orgiami. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w japońskich zabawach. Odbył się także „Turniej Samurajów" oraz walki na miecze z pianki. Wysiłek został nagrodzony upominkami oraz słodyczami zakupionymi specjalnie na tę okazję. Na zakończenie spotkania uczestnicy warsztatów wspólnie zasiedli do poczęstunku, sprawdzając swoje umiejętności posługiwania się pałeczkami.

ferie3ferie6ferie7

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/oksibp