Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W sobotnim biegu Doliną Raduni wzięły udział całe rodziny. W Biegu Skrzatów na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie wystartowały 92 osoby, a w Biegu Głównym ze Straszyna do Juszkowa – 138.

bieg
 
Chłodna aura odstraszyła wielu zadeklarowanych wcześniej uczestników Biegu Głównego, ale ci, którzy pokonali 5-kilometrową malowniczą trasę, na pewno nie żałowali startu. Tym bardziej, że dla zwycięzców w różnych kategoriach czekały nie tylko pamiątkowe medale, ale również nagrody finansowe. Wszystkim biegaczom organizatorzy zapewnili napoje izotoniczne, gorącą herbatę i smaczną zupę.

Najszybszy biegacz odcinek Straszyn – Juszkowo pokonał w 15 minut i 59 sekund.

W imprezie po raz pierwszy wzięli udział miłośnicy nordic walking wraz z instruktorem Krzysztofem Fiebigiem. Grupa maszeruje w każdy wtorek, a zbiera się przy centrum Kemer w Straszynie o godz. 18.
 

III Wojewódzki Bieg Doliną Raduni współorganizowali: GTS Pruszcz Gdański, RW PZ LZS, Radio Toksyna i Straszyn Biega.
Specjalne podziękowania za asekurację biegu należą się: Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański, Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, motocyklistom pod kierunkiem Danuty Suszyńskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Łęgowa.


Imprezę sponsorowała GRUPA ENERGA.

Zdjęcia z biegu można zobaczyć na stronie Urzędu Gminy Pruszcz Gdański pod adresem:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.918352164859807.1073741985.477210698973958&type=1