Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W meczu drugiej kolejki II ligi tenisa stołowego zawodnicy LUKS FORTUS Straszyn we własnej hali nieznacznie ulegli zespołowi Masarnia Rąbała UKS I Pelplin 4-6.
Mecz był bardzo wyrównany. Gry pojedyncze pierwszej rundy padły łupem obu zespołów. Adrian Dudkiewicz (Straszyn) ograł 3-0 Aleksandra Cichockiego (Pelplin), a Witold Chyliński (Straszyn) uległ 1-3 Piotrowi Szurgotowi (Pelplin).
Kolejne partie wygrali pelplinianie Świder z Toporkiem (Straszyn) 3-1 i Manterys z Jackiem Chylińskim 3-2 (Straszyn). W tym momencie w zawodach prowadzili goście 3-1. Następna kolejka to gry podwójne, w których również padł remis. Wynik w spotkaniu brzmiał 2-4 dla Pelplina. W następnym pojedynku Dudkiewicz ograł Świdra 3-0, a Chyliński Witold uległ Manterysowi 2-3. Szansę na zbliżenie drużyny do remisu wykorzystał Karol Toporek i niespodziewanie ograł Cichockiego 3-1. Wynik po tym pojedynku brzmiał 4-5 dla Pelplina i do stołu stanęli Jacek Chyliński i Piotr Szurgot. Niestety nieznacznie lepszy okazał się ten drugi i wygrał pojedynek 3-1, a dwa punkty trafiły do graczy z Pelplina.
TS1 TS2TS3 TS4