Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Dzieci od 10 lat i młodzież do 20 roku życia zapraszamy do udziału w castingu do zespołu wokalnego OKSiBP. Aby wziąć udział w naborze, który potrwa do 24 października, należy zarejestrować plik audio-wideo z własnym wykonaniem dwóch fragmentów utworów muzycznych i umieścić go na kanale YouTube z zaznaczeniem funkcji „niepubliczne”.

Link do nagrania należy wpisać w elektronicznej kacie zgłoszeniowej dostępnej na stronie internetowej: https://forms.gle/YpG2tyaGQbwqjkFR9, której wypełnienie jest kolejnym warunkiem udziału w castingu.

– Komisja oceniająca zgłoszone kandydatury będzie brać po uwagę dobór repertuaru, walory głosowe, muzykalność, sposób interpretacji danej piosenki, osobowość sceniczną oraz ogólny wyraz artystyczny. Tak wyłonimy kandydatów do zespołu w dwóch kategoriach 10-14 lat i 15-19 lat. Udział w castingu jest równoznaczny z chęcią uczestnictwa w grupowych warsztatach wokalnych – wyjaśnia Grzegorz Cwaliński dyrektor OKSiBP. – To powrót do inicjatywy, którą zakłóciła pandemia. Naszym celem jest stworzenie zespołu wokalnego, który pozwoli dzieciom i młodzieży rozwijać umiejętności muzyczne, zdobywać obycie i doświadczenie estradowe. Chcielibyśmy, aby zespół mógł występować przed większą publicznością podczas organizowanych przez nas koncertów i wydarzeń kulturalnych, a w przyszłości mógłby reprezentować gminę Pruszcz Gdański w konkursach czy przeglądach wokalnych.

Zajęcia zespołu wokalnego będą obywać się raz w tygodniu, w poniedziałek. Pierwsza grupa – wokaliści w wieku 10-14 lat – będzie spotykać się w godz. 17:00-18:30, a próby wokalistów w wieku 15-19 lat zaplanowano w godz. 18:30-20:00. Miesięczny koszt udziału w warsztatach wynosi 100 zł. Termin pierwszych zajęć: 7 listopada 2022 r. Prowadzić je będzie instruktorka Izabela Krasucka-Kalwas – wokalistka i instrumentalistka, która absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz uczelni artystycznej CODARTS w Rotterdamie.

Więcej informacji dot. warunków udziału w castingu i na temat sekcji grupowych zajęć wokalnych jest dostępnych w REGULAMINIE i w Biurze Obsługi Klientów pod nr tel. 728 415 566.