Gminny Festyn Sportowo-Rekreacyjny pn. V OLIMPIADA SOŁECTW odbył się 31 sierpnia 2013 r. na boisku Zespołu Szkół w Rotmance.
W rywalizacji-zabawie wzięło udział dziesięć reprezentacji sołeckich: Będzieszyn, Bystra, Dziewięć Włók, Cieplewo, Mokry Dwór, Przejazdowo, Świncz, Straszyn, Lędowo i gospodarze z Rotmanki.
MEDALIŚCI:
- Węzeł gordyjski
1. Będzieszyn
2. Przejazdowo
3. Mokry Dwór
- Turniej komandosów
1. Bartosz Pędzik (Będzieszyn)
2. Marcel Gacek (Przejazdowo)
3. Michał Łowicki (Cieplewo)
- Turniej piłki nożnej
1. Przejazdowo
2. Straszyn
3. Rotmanka
- Rzut ringo na bronę
1. Karolina Templer (Przejazdowo)
2. Szymon Leszczyński (Cieplewo)
3. Robert Kruk (Świńcz)
- Rzut wałkiem w balot słomy
1. Jolanta Cejrowska (Mokry Dwór)
2. Krystyna Sołdyńska (Będzieszyn)
3. Maria Templer (Przejazdowo) i Wioletta Szreder (Lędowo)
- Rzut piłką lekarską
1. Paweł Kamela (Przejazdowo)
2. Paweł Majewski (Lędowo)
3. Dariusz Barczewski (Będzieszyn)
- Skoki przez skakankę
1. Natalia Korycka (Świńcz)
2. Agata Formella (Bystra)
3. Julia Sołdyńska (Będzieszyn)
- Zbieranie ziemniaków
1. Jolanta Cejrowska (Mokry Dwór)
2. Dariusz Krzoska (Przejazdowo)
3. Teresa Gromadzińska (Lędowo)
- Rzut piłką do kosza
1. Jacek Wiśniewski (Cieplewo)
2. Kaja Pastuszyńska (Rotmanka)
3. Ola Grobicka (Lędowo)
- Narty drużynowo
1. Cieplewo
2. Przejazdowo
3. Będzieszyn
- Tor przeszkód (dziewczyna + chłopiec)
1. Dominika Gromadzińska, Jacek Chlebowski (Lędowo)
2. Żaneta Cejrowska, Mateusz Śpiewak (Mokry Dwór)
3. Paulina Templer, Wojtek Bielecki (Przejazdowo)
- Tor przeszkód (kobieta + mężczyzna + dziecko)
1. Ola Grobicka, Krzysztof Gromadziński, Filip Parcheta (Lędowo)
2. Małgorzata Mindykowska, Tomasz Brejnak, Jan Kopania (Mokry Dwór)
3. Monika Gacek, Marcel Gacek, Bartek Stanke (Przejazdowo)
- Bieg w workach
1. Jan Kopania (Mokry Dwór)
2. Dawid Kujałowicz (Rotmanka)
3. Bartosz Pędzik (Będziszyn)
- Bicie piany
1. Katarzyna Korycka (Świńcz)
2. Anna Leszczyńska (Cieplewo)
3. Anita Goleń (Mokry Dwór) i Wiesława Sampolska (Przejazdowo)
- Obieranie jabłka i ogórka
1. Krzysztof Domagała (Cieplewo)
2. Jadwiga Byczyńska (Dziewięć Włók)
3. Wioleta Krauze-Skibska (Przejazdowo)
- Przeciąganie liny
1. Mokry Dwór
2. Przejazdowo
3. Cieplewo
Do pobrania:
• Wyniki_V_OS_2013
Więcej zdjęć na www.facebook.com/oksir.pruszcz
Relacja wideo zrealizowana przez PółnocnaTV na: www.youtube.com