Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ligowe zespoły straszyńskiego LUKSa rozegrały kolejne mecze tenisa stołowego. W III lidze pierwsza drużyna pokonała na własnym parkiecie AZS AWFiS II Gdańsk 8-2.
Gospodarze oddali punkty tylko w grach podwójnych, w których nieznacznie ulegli akademikom 2-3 i 2-3. Pozostałe pojedynki zawodnicy LUKSa rozstrzygnęli na własną korzyść, ostatecznie wygrywając ważne dla ligowego układu tabeli spotkanie.
Punkty zdobyli: Adrian Dudkiewicz, Jacek Chyliński, Karol Toporek, Witold Chyliński (po 2). W IV lidze dosyć nieoczekiwanie rezerwy Straszyna zremisowały z drużyną Hubertus II Tczew 9-9.
Jak informuje trener Witold Chyliński, straszyńscy młodzicy już w ostatnim meczu, wygranym z Żukowem II pokazali, że są w stanie walczyć ze starszymi rywalami. Spotkanie mogło zakończyć się zwycięstwem gospodarzy, lecz młodym tenisistom zabrakło doświadczenia. Przez całe spotkanie utrzymywali 2-punktową przewagę i dopiero w ostatniej kolejce meczowej oddali pole rywalom.
Punkty zdobyli: Michał Jakusz i Jakub Marczuk (po 3), Roman Kraiński (2), w grze podwójnej Kraiński, Jakusz. W spotkaniu wystąpili również Adam Rudo i Jakub Rudo.
20140215_103640