Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Marcelina Kamińska wywalczyła awans do Grand Prix Polski juniorek w tenisie stołowym. Zawodniczka LUKS Straszyn potwierdziła przynależność do najlepszych zawodniczek w Pomorskiem, zdobywając drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich. Dzięki temu wystąpi w ogólnopolskim finale - po raz trzeci w tym sezonie sportowym.
Zawody odbędą się w dniach 9-11 maja w ośrodku przygotowań olimpijskich w Drzonkowie koło Zielonej Góry. Marcelina w drodze do finału pokonała Ninę Alot (AZS AWFiS Gdańsk), Maję Miklaszewską (MRKS Gdańsk), Julię Jedlikowską (MRKS Gdańsk), Magdę Kawecką (MTS Kwidzyn), Julię Witkowską (MRKS Gdańsk).
Marcelina_Kamińska
Marcelina Kamińska z trenerem Witoldem Chylińskim
 
Zawodnicy LUKSA rozegrali w minioną sobotę 20 kolejkę III-ligową. Na własnym terenie gościli zespół Echo I Biesowice, który podobnie jak gospodarze aspiruje do awansu do II ligi. Mecz zapowiadał się pasjonująco. Straszynianie rozpoczęli od wygrania dwóch kolejek indywidualnych 4-0. Zwycięstwo przypieczętowali wygranymi w grach podwójnych wynikiem 6-0. Następne dwie kolejki zakończyły się remisem 2-2 i w konsekwencji pewną wygraną gospodarzy: 8-2.
Był to ważny mecz dla LUKSA, gdyż przybliżył drużynę do awansu do II ligi.
Punkty zdobyli: Adrian Dudkiewicz, Jacek Chyliński (po 2), Karol Toporek i Witold Chyliński (po 1)
w grach podwójnych: Chyliński, Chyliński oraz Toporek, Dudkiewicz. W meczu wystąpił również Grzegorz Liwski.