Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Historyczny sukces odnieśli w sobotę, 17 maja 2014, zawodnicy straszyńskiego klubu LUKS Fortus, awansując do II ligi tenisa stołowego. Jeszcze nigdy żaden zespół z naszej gminy nie uczestniczył w rozgywkach tej klasy. Tak wysoki pułap klub ze Straszyna osiągnął po 12 latach działalności.
- Na sukces pracowaliśmy bardzo długo - przyznaje Witold Chyliński, trener i zawodnik. - Cztery sezony graliśmy w czwartej lidze, by po awansie do III ligi występować w niej kolejne pięć lat.
W obecnym sezonie drużyna stawała do rywalizacji w składzie: Adrian Dudkiewicz, Karol Toporek, Grzegorz Liwski oraz trenerzy sekcji Jacek Chyliński i Witold Chyliński.
O wszystkim zdecydowała ostatnia kolejka ligowa, w której LUKS Fortus zmierzył się z liderem III ligi - GKS Żukowo. Straszynianie musieli wygrać, by zająć fotel lidera i awansować do II ligi, natomiast graczom z Żukowa do upragnionego sukcesu wystarczał remis. Zadanie dla LUKSA było trudne, gdyż w pierwszej rundzie tylko zremisowali z drużyną z Żukowa w stosunku 5:5.
Rywalizacja rozpoczęła się pod dyktando LUKSA i po pierwszych meczach zwyciężali 3:1. Pewnie wygrali swoje mecze Dudkiewicz, Toporek i Witold Chyliński.
Gry podwójne podzieliły punkty po 1 dla każdej drużyny i wynik brzmiał 4:2. W kolejnych 4 partiach, trzykrotnie wygrywali straszynianie, oddając żukowianom tylko jeden punkt. Mecz zakończył się wynikiem 7:3 i do II ligi awansował LUKS Fortus.

Punkty zdobyli: Adrian Dudkiewicz i Witold Chyliński - po 2 pkt., Jacek Chyliński (1 pkt) i Karol Toporek (1 pkt) oraz w grze podwójnej Chyliński i Chyliński.
Gratulujemy!

luks_fortus