baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W ramach Dni Otwartych Projektów Unijnych w niedzielę, 15 września, zapraszamy do Centrum Rekreacji w Juszkowie na festyn sportowo-rekreacyjny. Początek imprezy o godz. 15:00.

Na terenie gminy Pruszcz Gdański jednym z miejsc, które dzięki finansowemu wsparciu UE zyskało zupełnie nowe oblicze i pełni nowe funkcje, jest baza kajakowa w Centrum Rekreacji w Juszkowie (inwestycja była jednym z największych przedsięwzięć w powiecie gdańskim).
OKSiR wspólnie z tamtejszym sołectwem 15 września zaprasza mieszkańców gminy i gości do uczestnictwa w rozgrywkach sportowych i zabawach rekreacyjnych. Ponadto młodzież zapraszamy do rywalizacji w duathlonie (połączenie biegów przełajowych i pływania kajakiem - do pobrania: Regulamin).

W programie festynu m.in.:
- duathlon
- turniej koszykówki ulicznej,
- turniej siatkówki plażowej,
- występy zespołów,
- konkursy
- rekreacyjne pływanie kajakami
Duathlon odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:
- roczniki 1997 – 1993 (dziewczęta oraz chłopcy)
- roczniki 1992 – 1978 (kobiety i mężczyźni)
- roczniki 1977 i starsze (kobiety i mężczyźni)

- Trasa biegu oraz spływu kajakiem zostanie dostosowana do poszczególnych kategorii wiekowych – wyjaśnia Marek Gotartowski, wicedyrektor OKSiR. – Od niepełnoletnich uczestników wymagamy pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Dni Otwarte Projektów Unijnych to największy w województwie cykl imprez promujących projekty, realizowane z dofinansowaniem z funduszy UE. W sumie odbędzie się ponad 150 imprez, które promować będą około 97 projektów prowadzonych na terenie całego województwa pomorskiego. Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in.: festyny, koncerty, seanse filmowe, zawody sportowe, regaty, zwiedzanie projektów, wystawy, konkursy i zabawy dla dzieci, gry miejskie, spektakle teatralne i wiele, wiele innych.