Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W ramach Dni Otwartych Projektów Unijnych w niedzielę, 15 września, zapraszamy do Centrum Rekreacji w Juszkowie na festyn sportowo-rekreacyjny. Początek imprezy o godz. 15:00.

Na terenie gminy Pruszcz Gdański jednym z miejsc, które dzięki finansowemu wsparciu UE zyskało zupełnie nowe oblicze i pełni nowe funkcje, jest baza kajakowa w Centrum Rekreacji w Juszkowie (inwestycja była jednym z największych przedsięwzięć w powiecie gdańskim).

OKSiR wspólnie z tamtejszym sołectwem 15 września zaprasza mieszkańców gminy i gości do uczestnictwa w rozgrywkach sportowych i zabawach rekreacyjnych. Ponadto młodzież zapraszamy do rywalizacji w duathlonie (połączenie biegów przełajowych i pływania kajakiem - do pobrania: Regulamin).

W programie festynu m.in.:
- duathlon
- turniej koszykówki ulicznej,
- turniej siatkówki plażowej,
- występy zespołów,
- konkursy
- rekreacyjne pływanie kajakami
Duathlon odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:
- roczniki 1997 – 1993 (dziewczęta oraz chłopcy)
- roczniki 1992 – 1978 (kobiety i mężczyźni)
- roczniki 1977 i starsze (kobiety i mężczyźni)

- Trasa biegu oraz spływu kajakiem zostanie dostosowana do poszczególnych kategorii wiekowych – wyjaśnia Marek Gotartowski, wicedyrektor OKSiR. – Od niepełnoletnich uczestników wymagamy pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Dni Otwarte Projektów Unijnych to największy w województwie cykl imprez promujących projekty, zrealizowane z dofinansowaniem z funduszy UE. W sumie odbędzie się ponad 150 imprez, które promować będą około 97 projektów prowadzonych na terenie całego województwa pomorskiego. Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in. festyny, koncerty, seanse filmowe, zawody sportowe, regaty, zwiedzanie projektów, wystawy, konkursy i zabawy dla dzieci, gry miejskie, spektakle teatralne i wiele, wiele innych.