Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W sobotę, 28 września, na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie spotkały się całe rodziny. Wokół tamtejszego boiska rywalizowało około 250 dzieci, a na 5-kilometrowej trasie VIII Wojewódzkiego Biegu Doliną Raduni ze Straszyna do Juszkowa wystartowało ponad 240 osób! Najszybszy okazał się Daniel Marszk z wynikiem 16 minut i 33 sekundy (klub – Cartusia Kartuzy). 

Najszybszą kobietą była Emilia Mikszuta z czasem 18 minut i 39 sekund (SKLA Sopot).

Dla najlepszych w różnych kategoriach wiekowych czekały nie tylko pamiątkowe medale, ale również puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkim biegaczom organizatorzy zapewnili ciepły poczęstunek oraz coś słodkiego. Każdy uczestnik biegów dziecięcych otrzymał pamiątkowy puchar.

Do pobrania: WYNIKI

- Cieszymy się, że z roku na rok biegi w gminie Pruszcz Gdański stają się coraz bardziej popularne. Zależy nam, aby pozostać przy formule lokalnych, rodzinnych imprez dla naszych mieszkańców oraz sąsiadów z okolicznych miejscowości. Uczestnicy rekomendują zawody i cieszą się atmosferą zabawy i rywalizacji - mówi Karol Lipski, zastępca dyrektora OKSiBP w Cieplewie. - U nas każdy biegacz znajdzie coś dla siebie. Jedni poprawiają życiówki, inni przychodzą całymi rodzinami, aby rekreacyjnie pokonać 5 km i popatrzeć, jak dzieciaki rywalizują na małych dystansach i odbierają pierwsze w życiu medale. Świadomość ludzi rośnie, dlatego organizujemy imprezy, które pokazują, że warto dbać o zdrowie, a przy tym świetnie się bawić.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji VIII edycji Biegu Doliną Raduni, w szczególności współorganizatorom, służbom porządkowym, sponsorom i partnerom, hurtowni chemicznej CHEMIX za ufundowanie pucharów dla każdego młodego zawodnika na mecie oraz wszystkich uczestnikom za udział.

Specjalne podziękowania za zabezpieczenie biegu składamy Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański, Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, motocyklistom pod wodzą Danuty Suszyńskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Pruszcz Gdański.

Sponsorzy/partnerzy: 

  • POMORSKIE ZRZESZENIE LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH
  • GMINNE TOWARZYSTWO SPORTOWE PRUSZCZ GDAŃSKI
  • SOŁECTWO STRASZYN I JUSZKOWO
  • BANK SPÓŁDZIELCZY W PRUSZCZU GDAŃSKIM
  • URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
  • STAROSTWO POWIATU GDAŃSKIEGO
  • MOTOCYKLIŚCI GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI
  • HURTOWNIA CHEMICZNA CHEMIX JAKUB MAJEWSKI
  • EXCLUSIVE SPORT