Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Pierwszy z dwóch wakacyjnych spływów kajakowych dla dzieci i młodzieży z rodzicami zaplanowanych w 2019 odbył się w piątek, 19 lipca. Pierwsza grupa spłynęła Radunią, Szlakiem Elektrowni Wodnych ze Straszyna do Pruszcza Gdańskiego. 25 kajakarzy wyruszyło sprzed Piekarni Mielnik. Pogoda dopisała, a wyprawę zakończyła się w pobliżu dworca PKP w Pruszczu Gd.

Kolejny spływ jest zaplanowany na 27 lipca (sobota) Motławą do Gdańska. Zbiórka przed szkołą w Wiślinie – start o godz. 10:00, a zakończenie na przystani przy Żabim Kruku. W spływie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież od 12 lat – każde dziecko może płynąć tylko z dorosłym opiekunem (na każde dziecko do lat 14 powinna przypadać jedna osoba pełnoletnia). Osoby poniżej 18 lat muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów na udział w spływie. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w spływie tylko na wyłączną odpowiedzialność osób dorosłych, będących ich prawnymi opiekunami. Od uczestników wymagana jest umiejętność pływania.

WYMAGANY EKWIPUNEK:

  • komplet odzieży na zmianę
  • nakrycie głowy
  • ubiór przeciwdeszczowy
  • wodoszczelny worek na odzież, dokumenty oraz ew. sprzęt elektroniczny

Udział w spływie jest bezpłatny. Ubezpieczenie NW we własnym zakresie. Spływ odbędzie się pod opieką instruktora oraz ratownika WOPR. Zapisy na stronie www.kajaki-straszyn.pl (liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń). Kontakt pod tel.: 513 180 962. Organizatorem jest PKK „RADUNIA" wspólnie z Gminą Pruszcz Gdański i OKSiBP.