Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Około czterystu osób wzięło udział w VII Wojewódzkim Biegu Żuławskim Brzegiem Motławy zorganizowanym 25 maja w Wiślinie. Na metę biegu głównego na dystansie 5,5 km pierwszy wbiegł Michał Mrówka z Maja Team (Gdańsk) z wynikiem 16 minut i 44 sek. 

Minutę i 24 sek. później linię mety przekroczył Jan Giembicki ze Sztumu (LKS ZANTYR) i zwyciężył w swej kategorii wiekowej. Trzecie miejsce zdobył Zenon Kaszubowski z Malborka (klub Active, czas: 18:30). Pierwszą kobietą na mecie była Julia Wiergowska ze Straszyna (kat. 16-18 lat) z czasem 20:11. W klasyfikacji ogólnej zajęła 15 miejsce.

W biegu głównym wystartowało w sumie 168 zawodników. Wśród najmłodszych (do lat 15) na tym dystansie najszybsi byli: Ada Kawnacka i Jakub Maliszewski oboje ze Straszyna(odpowiednio: 45. i 6 miejsce w klasyfikacji ogólnej). Kuba był też najszybszy spośród mieszkańców gminy Pruszcz Gdański. Najlepszy w najstarszej kategorii (61-71 lat) był Krzysztof Tokarski z Gdańska (12 miejsce w k.o.), a spośród pań - Małgorzata Polinceusz (109 w k.o.). 

W kategorii nordic walking wśród pań najszybsza była Sylwia Górecka z Pruszcza Gdańskiego, a wśród mężczyzn - Jarosław Czopek z Ełku.

W rywalizacji „skrzatów” na boisku w Wiślinie do mety dobiegły 162 osoby. Organizatorzy wręczyli łącznie 56 pucharów dla najszybszych trójek w poszczególnych grupach wiekowych. Po biegu na każdego uczestnika czekał przepyszny poczęstunek przygotowany przez gospodarzy wydarzenia, sołectwa Lędowo i Wiślina oraz sołectwo Bystra Wieś, Przedszkole Niepubliczne Akademia Montessori i Niepubliczna Szkoła Podstawowa Akademia Montessori.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański, wspomagany przez GTS Pruszcz Gdański. O bezpieczeństwo uczestników na trasie zadbali strażacy z OSP Wiślina, Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański, funkcjonariusze Policji w Pruszczu Gdańskim, motocykliści z Pruszcza Gdańskiego oraz ekipa ratowników medycznych.

Wyniki biegu głównego są dostępne na stronie:
https://elektronicznezapisy.pl/event/3810/results.html 

Gratulujemy wszystkim triumfatorom w poszczególnych kategoriach, i każdemu, komu udało się pokonać własne słabości i ukończyć bieg!

Serdecznie dziękujemy Partnerom i Sponsorom:

Pomorskie Zrzeszenie LZS
Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Starostwo Powiatu Gdańskiego
Naturhouse Pruszcz Gdański
Firma Nata
Red Bull

oraz sołtysom, radnym i władzom gminy Pruszcz Gdański.

Do zobaczenia we wrześniu na starcie VIII Wojewódzkiego Biegu Doliną Raduni (Straszyn - Juszkowo).