Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W Szkole Podstawowej w Przejazdowie 11 listopada odbył się II Międzynarodowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości. Wystartowało w nim 95 uczestników z Polski, Włoch, Litwy i Rosji. Najmłodsi adepci królewskiej gry mieli zaledwie 5 lat, podczas gdy senior zawodów liczył sobie 82 lata. Zwyciężył obrońca tytułu sprzed roku, Wojciech Zieliński z UKS Zawisza Kolbudy.

Drugie miejsce zajął FM Tadeusz Okruciński z Malborka, a trzeci był Wojciech Putlak z UKS Korona Gdańsk. Na uwagę zasługuje wysokie miejsce (5.) Patryka Trzebińskiego z Gdyni, który ma dopiero 11 lat, a poradził sobie w silnej stawce z doświadczonymi zawodnikami.

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody finansowe oraz upominki od sponsorów turnieju. Puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe czekały również na najlepszych w grupach wiekowych do lat 18, 14 i 10, w kategorii kobiet oraz seniorów. Wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz flagi narodowe. Turniej sędziował Tomasz Ciesielski, z pomocą organizatora Wojciecha Traczewskiego.

Organizatorzy turnieju - SP w Przejazdowie, GTS Pruszcz Gdański i OKSiBP w Cieplewie - dziękują sponsorom i mieszkańcom gminy za pomoc w przygotowaniach do zawodów oraz zapraszają na trzecią edycję imprezy już za rok.

Wyniki zawodów można pobrać ze strony:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3993/final_standings&9.html