Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Na drugim miejscu reprezentanci GTS Pruszcz Gdański zakończyli swój występ w ogólnopolskim turnieju futbolowym rocznika 2006 Ostróda Cup. Imprezę rozegrano 15 kwietnia, na terenie Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. W zmaganiach wzięło udział dziesięć zespołów, które należą do czołowych drużyn w swoich województwach.

GTS Pruszcz Gdański rywalizował w grupie B z zespołami: Marcovia Marki, Juventus Toruń, Białe Orły Działdowo i Żuri Olsztyn.

- Nasza drużyna udanie rozpoczęła zmagania od zwycięstwa 1:0 z Marcovią Marki po golu Oliviera Kowalskiego – relacjonuje trener Bartosz Berlik. - W kolejnym spotkaniu musieliśmy jednak uznać wyższość Juventusu, ulegając torunianom 0:1. Jednak kolejne spotkania zakończyły się dla nas wygranymi w stosunku 2:0 z Białymi Orłami Działdowo (bramki Olivier Kowalski i Kajetan Łowicki) oraz 2:1 z Żuri Olsztyn. W tym ostatnim pojedynku chłopcy z GTS pokazali wspaniały charakter, gdyż mecz rozpoczął się od prowadzenia olsztynian, lecz ambitna postawa wszystkich naszych zawodników i dwa gole Oskara Siemko dały nam awans do półfinału z dorobkiem 9 punktów.

W decydujących meczach o najwyższe laury rywalizacja była niezwykle zacięta i dwa spotkania półfinału zakończyły się rzutami karnymi. Zespół GTS trafił na drużynę Junior Radom, która z kompletem czterech zwycięstw wygrała rywalizację w grupie A. Kolejne lokaty w tej grupie zajęły: SEMP Warszawa, Progress Warszawa, Constract Lubawa i Pisa Barczewo.

- Moi podopieczni dobrze rozpoczęli półfinał od prowadzenia 1:0 po bramce Gracjana Hincy. Jednak moment dekoncentracji w drugiej połowie znakomicie wykorzystała drużyna z Radomia, doprowadzając do wyrównania. Ostatecznie więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 1:1. W konkursie rzutów karnych potrzebnych było aż 7 kolejek, aby wyłonić finalistę.

Ostatecznie zawodnicy trenera Berlika zwyciężyli 5:4 po bramkach Krystiana Niepsuja, Oskara Siemko, Tomka Rapińczuka, Gracjana Hincy i Kuby Imianowskiego oraz dzięki skutecznej interwencji bramkarza Franka Sadowskiego.

Po krótkiej przerwie rozpoczął się mecz finałowy, a przeciwnikiem zespołu GTS była drużyna SEMP Warszawa. Lepiej to spotkanie rozpoczęli piłkarze ze stolicy, którzy otworzyli wynik po ładnej, kombinacyjnej akcji. Chłopcy z gminy Pruszcz Gdański ambitnie dążyli do wyrównania, jednak tym razem nie udało się do niego doprowadzić. W ostatniej minucie meczu wszyscy nasi zawodnicy pobiegli w pole karne przeciwnika na ostatnie dośrodkowanie z rzutu wolnego. Piłkę przejęli jednak przeciwnicy i po skutecznej kontrze strzelili drugą bramkę, a sędzia zakończył mecz. Pomimo drugiego miejsca należy pochwalić naszych zawodników za wysoki poziom sportowy i walkę w każdym spotkaniu. Wszyscy swoją postawą zasłużyli na medal i po wyczerpującym dniu zmagań mogli z uśmiechami wracać do domu.

Drużyna GTS zagrała w składzie:
Więcek, Sadowski/Imianowski, Niepsuj, Armatowski, Rapińczuk, Walczak, Kowalski, Siemko, Magrian, Liszewski, Łowicki, Hinca, Dziedziejko, Grabowski, Zieliński.

Wyniki:

GRUPA B
GTS - Marcovia Marki 1:0 / Kowalski
GTS - Juventus Toruń 0:1
GTS - Białe Orły Działdowo 2:0 / Kowalski (Siemko), Łowicki
GTS - Żuri Olsztyn 2:1 / Siemko, Siemko (Kowalski)

PÓŁFINAŁ
GTS - Junior Radom 1:1 k. 5:4 / Hinca (Walczak), w karnych: Siemko, Niepsuj, Rapińczuk, Hinca, Imianowski

FINAŁ
GTS - Semp Warszawa 0:2