Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W I Międzynarodowym Turnieju Szachowym z okazji Święta Niepodległości, który odbył się 11 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Przejazdowie stanęło na starcie 81 uczestników z Polski i Rosji. Najmłodsza szachistka miała 6 lat, a najstarszy zawodnik 79 lat. Młodzi szachiści stanowili ponad połowę uczestników.

Był to jeden z największych turniejów błyskawicznych w 2017 r. w woj. pomorskim i jedna z największych imprez tego typu zorganizowanych z okazji Święta Niepodległości w całym kraju.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, 9 rund po 10 minut na partię dla zawodnika.

Zwycięzcą turnieju został Wojciech Zieliński z UKS Zawisza Kolbudy, zdobywając 8 pkt. Wyprzedził w silnej stawce zawodników Tomasza Kempińskiego z KS Korona Zakrzewo i Piotra Bieluszewskiego z Nowego, obaj po 7,5 pkt.

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody finansowe. W kategoriach wiekowych do lat 18, 14, 10 i w kategorii kobiet wręczono puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkie dzieci dostały drobne upominki, a najmłodsi flagi państwowe. ​

Zawody sędziował Tomasz Ciesielski. Organizatorami turnieju były Szkoła Podstawowa w Przejazdowie, GTS Pruszcz Gdański i OKSiBP w Cieplewie. Organizatorzy dziękują całej lokalnej społeczności za pomoc przy organizacji turnieju oraz zapraszają do Przejazdowa na drugą edycję zawodów w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

NTSZACH2017_01
NTSZACH2017_02
NTSZACH2017_03
NTSZACH2017_04
NTSZACH2017_05
NTSZACH2017_06