Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

GTS Wiślina został triumfatorem XVI Turnieju Halowej Piłki Nożnej Somonino Cup, który odbył się 1 kwietnia. W imprezie, zorganizowanej przy współpracy Zespołu Szkół w Somoninie oraz GPRU w Sławkach pod patronatem wójta Somonina, rywalizowały drużyny juniorskie zawodników z rocznika 2010 i młodszych.

W rozgrywkach wzięło udział 9 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych w pierwszej fazie turnieju na dwie grupy.
W grupie B zdecydowane zwycięstwo odniósł GTS Wiślina, zdobywając 10 pkt.
W meczu ćwierćfinałowym GTS Wiślina wynikiem 4:0 pokonała KS Skorzewo. W półfinałach GTS Wiślina okazała się lepsza od AS Piłeczki Pruszcz Gdański w stosunku 3:1.
Ostatecznie miejsce na najniższym stopniu podium zdobyła AS Piłeczka, która po bardzo ciekawym widowisku zremisowała z Czarnymi w derbach Pruszcza Gdańskiego 0:0, by wygrać serię rzutów karnych 4:3. Zwycięstwo odniosła drużyna z Wiśliny, pokonując 2:0 z AP Lew Lębork.
Królem strzelców turnieju został Nikodem Kozierkiewicz (GTS Wiślina).
Skład zwycięskiej drużyny GTS Wiślina: Piotr Goleń, Wojciech Goleń (1), Nikodem Kozierkiewicz (14), Alan Jurczyk (5), Dorian Rychert, Bartek Kulesza (1), Oskar Nadłonek (1).

GTS WISLINA JURCZYK
Źródło: www.sportnakaszubach.pl