Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Coraz większą popularnością cieszą się organizowane przez nas imprezy biegowe. W V Wojewódzkim Biegu Żuławskim Brzegiem Motławy w różnych kategoriach wiekowych wystartowało 440 osób! Mimo, iż w sobotę, 22 kwietnia 2017 r., pogoda nas nie rozpieszczała, chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i sportowej rywalizacji nie zabrakło.

Wprawdzie słońce nad Wiśliną świeciło, ale chwilami uczestnikom dokuczała niska temperatura i przenikliwie zimny wiatr. Nikt jednak nie narzekał na trudne warunki atmosferyczne i już od rana na placu przed remizą strażacką w Wiślinie kłębił się tłum zainteresowanych – biegaczy i kibiców – wszyscy w doskonałym humorze i pełni wigoru.

W biegach skrzatów (na dystansach 300 i 600 m) i w biegu młodzieżowym (na ok. 1500 m) rywalizowało w sumie 166 zawodników, dziewcząt i chłopców, w różnych kategoriach wiekowych.

Poza klasyfikacją trasę głównego biegu przemaszerowała również ekipa 25 osób w kategorii nordic walking z instruktorem Krzysztofem Fiebigiem na czele.

Przed każdym startem rozgrzewki dla zawodników prowadziła profesjonalna trenerka fitnessu. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal. Niektórzy odebrali je z rąk gościa specjalnego imprezy - Iwony Guzowskiej, wielokrotnej mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu oraz boksie, która również chętnie pozowała do wspólnych zdjęć z biegaczami i rozdawała autografy.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach stanęli na podium i odebrali puchary i nagrody rzeczowe lub pieniężne. Jak zwykle wśród laureatów pojawił się bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej 82-letni senior Jacek Bandurski, który od kilku lat na naszych imprezach daje przykład młodszym, jak poprzez sport dbać o zachowanie doskonałej kondycji i sprawności fizycznej.

O ciepłe i zimne napoje oraz regeneracyjną zupę i zapewniające zawodnikom zastrzyk energii pyszne ciasta zadbały koła gospodyń wiejskich z Wiśliny, Roszkowa i Lędowa.

Współorganizatorzy:

Gminne Towarzystwo Sportowe Pruszcz Gdański, a także sołectwa: Wiślina, Lędowo i Bystra.

Nad bezpieczeństwem czuwali: Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański, Ochotnicza Straż Pożarna z Wiśliny, Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim, grupa motocyklowa.

Sponsorzy:

PKS Gdańsk, Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdański, Grupa LOTOS S.A., Natur House, Taurus, Exclusive Sport, Arcora International, Nutri Shop.

Partnerzy:

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Patronat medialny objęło Radio Gdańsk.

Specjalne podziękowania składamy:

Paniom z kół gospodyń wiejskich, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wiślinie oraz Proboszczowi miejscowej parafii.

Wszystkich miłośników biegów przełajowych już dziś zapraszamy na kolejną edycję Wojewódzkiego Biegu Doliną Raduni (Straszyn – Juszkowo), zaplanowaną na 24 września br.

Do pobrania:

WYNIKI

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36