Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W sobotę, 25 marca 2017 r., Szkółka Piłkarska GTS Rotmanka rocznik 2006 zwyciężyła w silnie obsadzonym turnieju Mazury Cup w Olsztynie. Imprezę zorganizował miejscowy klub Naki. W zawodach rozgrywanych na dwóch boiskach typu orlik do rywalizacji stanęło 12 drużyn z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, podzielonych na dwie grupy.

Nasza reprezentacja trafiła do grupy B, gdzie za przeciwników miała kolejno Polonię Lidzbark Warmiński, Stomil Olsztyn, Żuri Olsztyn, Naki II Olsztyn i Gedanię I Gdańsk.

- Po dobrych meczach z Polonią Lidzbark Warmiński i Żuri Olsztyn przytrafiały nam się słabsze początki w spotkaniach ze Stomilem i Naki II - relacjonuje Bartosz Berlik, trener drużyny. - Musieliśmy w nich odrabiać straty bramkowe i, pomimo naszych licznych dobrych zagrań, mecze te kończyły się tylko remisami. Po najsłabszym w naszym wykonaniu ostatnim spotkaniu grupowym z Gedanią i zasłużonej porażce, zajęliśmy ostatecznie 3 miejsce w grupie, awansując jednak do ćwierćfinałów. Pomimo sporego niedosytu, jeśli chodzi o wyniki i zajęte miejsce w grupie, to cieszy fakt, że w każdym meczu byliśmy stroną dominującą i stwarzającą sporo sytuacji bramkowych. Na uwagę zasługują bramki zdobyte przez naszych chłopców w meczu z drużyną Żuri. Najpierw Filip Armatorski zdobył pierwszą bramkę prawie z połowy boiska, a zwycięstwo przypieczętował strzałem przewrotką Gracjan Hinca. Po przerwie obiadowej i przenosinach na inne boisko rozpoczęliśmy zmagania o najwyższe lokaty. Na początku rywalizacji trafiliśmy na zespół Naki Olsztyn 2007. Tym razem nie mieliśmy problemów z wykorzystywaniem sytuacji i po zwycięstwie 8:0 awansowaliśmy do najlepszej czwórki turnieju. Tam ponownie trafiliśmy na Żuri Olsztyn i, identycznie jak w meczu grupowym, odnieśliśmy pewne zwycięstwo 2:0.

Najtrudniejsza przeprawa czekała naszych reprezentantów w spotkaniu finałowym, gdzie przyszło imstawić czoła dobrze sobie znanym zawodnikom z Piki Gdańsk.

- W tym spotkaniu również byliśmy stroną przeważającą i stwarzającą zagrożenie pod bramką przeciwnika, aczkolwiek nasi przeciwnicy również byli groźni i mogli objąć prowadzenie - dodaje trener. - Tym razem jednak fantastyczne interwencje bramkarza z Gdańska doprowadziły do konkursu rzutów karnych. Dwie bardzo dobre interwencje Franka Sadowskiego i pewne uderzenia Krzyśka Magriana i Krystiana Niepsuja pozwoliły drużynie z Rotanki odnieść zwycięstwo w całych zawodach. Gratulacje dla chłopaków za postawę w całym turnieju. Dużo ciekawych akcji i coraz lepsze operowanie piłką pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Franek Sadowski, a najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny - Tomek Rapińczuk.

Wyniki:

GRUPA B

GTS - Polonia Lidzbark Warmiński 2 : 1 (Gitler, samobójcza)

GTS - Stomil Olsztyn 1 : 1 (Magrian)

GTS - Żuri Olsztyn 2 : 0 (Armatowski, Hinca)

GTS - Naki II Olsztyn 1 : 1 (Hinca)

GTS - Gedania Gdańsk 0 : 2

1/4 FINAŁU

GTS - Naki Olsztyn 2007 8 : 0 (Hinca x3, Magrian x3, Niepsuj, Dukaczewski)

1/2 FINAŁU

GTS - Żuri Olsztyn 2 : 0 (Hinca, Liszewski)

FINAŁ

GTS - Piki Gdańsk 0 : 0 k. 2 : 1

Mecze finałowe i klasyfikacja końcowa:

WYNIKI

rotmanka2006arotmanka2006brotmanka2006crotmanka2006drotmanka2006