Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W hali im. Andrzeja Grubby w Straszynie 3 listopada 2016 odbyły się powiatowe drużynowe mistrzostwa szkół gimnazjalnych. Najlepsi okazali się reprezentanci LUKS Straszyn i Gimnazjum w Rotmance. W finale pokonali zespół gimnazjalistów z Kolbud 3-2.

PING GIMBAZA 3 11 2016

 

 

 

 

 

 

 

 W składzie zwycięskiego teamu zagrali: Jakub Marczuk, Adam Rudo i Jakub Rudo.

TURNIEJ ŻAKÓW

29 10 ZAKI1Po eliminacjach w Borkowie, najlepsza piątka graczy LUKS Straszyn 29 października 2016 r. stawiła się w hali sportowej MRKS Gdańsk, by rywalizować w II Wojewódzkim Turnieju Żaków w Gdańsku. W zawodach wzięło udział 70 zawodników i zawodniczek.

 

 

 

WYNIKI:
Franciszek Żurawicz - miejsce 13-16
Karol Jaworski - miejsce 17-24
Kamil Sadowski - miejsce 17-24
Piotr Rakowski - miejsce 17- 24
Adam Dębski - miejsce 17-24.

 29 10 ZAKI229 10 ZAKI3

MŁODZICY I JUNIORZY

TUR WOJ 2II Powiślański Festiwal Tenisa Stołowego młodzików i juniorów odbył się 30 października 2016 w Kwidzynie. W imprezie o randze wojewódzkiej uczestniczyli zawodnicy LUKS Straszyn.

W młodziczkach najlepszy występ odnotowała Zofia Szlufik, zajmując piątą lokatę. W klasyfikacji juniorów najlepiej zagrał Jakub Marczuk, który sklasyfikowany został na 11 miejscu.

 

 

Miejsca innych zawodników LUKS Straszyn:
MŁODZICY:
Adrian Kuban - 13
Lucjan Graban - 17
Zofia Wietrzyńska - 13.
JUNIORZY:
Adam Rudo - 17
Krzysztof Dziewulski - 24

TUR WOJ 1

Na zdjęciu: Zosia Szlufik z trenerem Witoldem Chylińskim.

DRUGIE ZWYCIĘSTWO W II LIDZE

II LIGA WYGRANA Z GWIAZDAZespół Luks Straszyn sensacyjnie wygrał z Gwiazdą Bydgoszcz 6-4. Na trudnym bydgoskim parkiecie pokonał drużynę zajmującą 4 miejsce w tabeli drugiej ligi.
- Po kilku słabszych meczach ligowych zawodnicy ze Straszyna wreszcie pokazali pazury. Należy wyróżnić cały zespół za walkę i zaangażowanie. Szczególnie dobrze zagrali gracze pierwszego stołu - podsumowuje trener Witold Chylińsk. - Adrian Dudkiewicz i Krzysztof Liwski pokonali Leszczyńskiego i Piotrowskiego. Te zwycięstwa niewątpliwie ustawiły wynik spotkania. Niespodziewanie na drugim stole Karol Toporek ograł doświadczonego Jacka Wieczerzaka choć w piątym secie przegrywał aż 1-7.
6 punkt dołożyli w grze podwójnej Karol Toporek i Krzysztof Bojanowski.
Jest to pierwsze zwycięstwo Straszyna w Bydgoszczy. Gratulujemy!