Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

II Bieg Żuławski odbędzie się w sobotę, 26 kwietnia 2014 r. Start i meta będą usytuowane na boisku szkolnym w Wiślinie. Do udziału w imprezie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych - zarówno zawodników jak i kibiców.


Trasy:
Najmłodsi zawodnicy (rocznik urodzenia 2005 i młodsi oraz 2003/2004) będą rywalizować na trasie okrężnej na miejscowym boisku szkolnym.

Kategoria wiekowa 2000–2002 pobiegnie z boiska szkolnego, dalej wałem nad Motławą (do punktu zwrotnego) i z powrotem do mety na boisku szkolnym.

Uczestnicy biegu głównego (zawodnicy począwszy od rocznika 1999 i starsi) będą biec na dystansie ok. 5 km: wałem nad Motławą w kierunku Lędowa i z punktu zawrotu (przy mostku w Lędowie, ul. Szkolna - mapka poniżej) wrócą szlakiem pieszo-rowerowym do Wiśliny na metę na boisku szkolnym. W biegu głównym będziemy prowadzić elektroniczny pomiar trasy dla każdego uczestnika (a w ciągu 30 minut po ukończeniu biegu poznamy klasyfikację w poszczególnych kategoriach wiekowych)

Wpisowe:
Każdy uczestnik biegu głównego spoza gminy Pruszcz Gdański będzie zobowiązany wpłacić wpisowe w wysokości 10 zł (w chwili zgłoszenia). Mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański mogą uczestniczyć w biegu nieodpłatnie.

Zapisy:
Zapisy najmłodszych zawodników będą odbywać się w dniu imprezy od godz. 9:00 do rozpoczęcia Biegu Skrzatów. Zapisy dla uczestników biegu głównego do 24.04.2014 r. drogą elektroniczną na stronie internetowej:
www.elektronicznezapisy.pl 
oraz w dniu imprezy w godzinach 9:00 – 10:30.

Pakiety startowe:
25 kwietnia (piątek) w Biurze Obsługi Klientów w Cieplewie w godzinach 9:00-20:00 uczestnicy Biegu Głównego mogą odbierać pakiety startowe. Pozostali zainteresowani będą mogli je odebrać w dniu zawodów w godz. 9:00-10:30 w Wiślinie.

Nagrody:
Dla zwycięzców oraz laureatów II i III miejsca w kat. wiekowej rocznik 1997 i młodszych przygotowaliśmy puchary. W biegu głównym dla zawodników rocznik 1996 i starszych przewidujemy nagrody finansowe, po 150, 100 i 50 zł odpowiednio za I., II. i III. miejsce w pięciu kategoriach wiekowych.

Każdy uczestnik II Biegu Żuławskiego otrzyma okolicznościowy medal, a po ukończeniu biegu głównego będzie uczestniczyć w losowaniu dodatkowych nagród. Wszystkich uczestników zawodów nakarmimy!

Impreza pod hasłem Bieg Żuławski to kontynuacja zawodów organizowanych wcześniej pod nazwą Bieg Doliną Raduni i Motławy (stąd drugi nr w tytule tegorocznej imprezy).

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Patronat Honorowy nad biegiem objął Jan Kleinszmidt, Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Patronem medialnym imprezy jest "Dziennik Bałtycki".

Do pobrania:

REGULAMIN II BIEGU ŻUŁAWSKIEGO - 26

Trasa biegu głównego:
mapa
1 
2
3

BIEG
W ubiegłorocznej imprezie biegowej na Żuławach, zorganizowanej w Lędowie, wystartowało w sumie 147 osób.