Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Turniej finałowy czwartej edycji LOTOS Junior Cup dla zawodników urodzonych w 2004 roku i młodszych odbył się tym razem w Gniewinie. W tym roku wzięło w nim udział aż 16 drużyn w tym dwie drużyny z Gdańska oraz gościnnie zespół gospodarzy. Pogoda dopisała, nie zawiedli też kibice. W turnieju wystąpiła również reprezentacja naszej gminy, złożona z chłopców trenujących na co dzień w GTS Pruszcz Gdański, pod okiem trenerów Łukasza Gajowniczka oraz Sławomira Matuka.

lotosjuniorcupPo ceremonii otwarcia zespoły zostały podzielone na cztery grupy eliminacyjne. Nasi reprezentanci trafili do grupy razem z zespołami z Ustki, Gdańska Kokoszek oraz Słupska. GTS grupę przeszedł jak burza, nie przegrywając meczu i zgarniając komplet punktów „nasi” pokonali kolejno 1-0 Kokoszki, 4-1 Ustkę oraz 2-0 zespół ze Słupska, zapewniając sobie awans do 1/8 finału.

Tam zawodnicy gminy Pruszcz Gdański zmierzyli się z zespołem z Kartuz, pewnie wygrywając 3-0 i zapewniając sobie awans do najlepszej ósemki turnieju. W ¼ finału pechowo - po bramce w ostatnich sekundach - ulegli późniejszym triumfatorom z Luzina 1-2. Pozostała walka o miejsca 5-8, w których to zremisowali ze Starogardem 2-2, ulegając w karnych oraz pokonali Gdańsk II, co ostatecznie pozwoliło na zajęcie bardzo dobrego 7 miejsca. Pozostał jednak niedosyt...

Skład reprezentacji gminy Pruszcz Gdański:
Nikodem Jasiński - Oskar Burzyński, Olaf Dembek, Jan Matysiak, Maksymilian Wierzbicki, Ignacy Walczak, Kowalski Maciej, Jakub Lender, Kacper Koryciński, Błażej Kaim, Mateusz Kosiński, Kacper Piętka.

Trenerzy: Łukasz Gajowniczek, Sławomir Matuk.

Końcowa klasyfikacja LOTOS Junior Cup 2016:
1. Luzino
2. Elbląg
3. Gniewino
4. Gdańsk I
5. Chojnice
6. Starogard Gdański
7. Pruszcz Gdański
8. Gdańsk II