Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Tenisiści stołowi Luks Straszyn wrócili z Mistrzostw Polski Młodzików. Zawody rozegrane zostały w Krośnie, w dniach 5-8 maja 2016. W krajowym czempionacie naszą gminę i powiat jako jedyni reprezentowali Adam Rudo i Krzysztof Dziewulski.

W turnieju drużynowym nasi zawodnicy uplasowali się na miejscu 25-32. W turnieju grupowym nie sprostali zawodnikom z Nowego Targu i Lublina, ulegając 0-3 i 1-3. Najlepszy mecz rozegrali z Piasecznem.

Indywidualnie Adam Rudo uplasował się na 32 pozycji, co należy uznać za sukces, gdyż pokonał połowę rywali grających o mistrzowski tytuł.

ping5 8.05.2016

Na zawodach gminę Pruszcz Gdański reprezentowali Adam Rudo i Krzysztof Dziewulski.

 

Jakub Marczuk, Szymon Trocka i Krzysztof Dziewulski reprezentowali nasz region na Mistrzostwach Polski kadetów w tenisie stołowym w Ostródzie. Turniej mistrzowski rozegrany został 12 maja 2016 r. Po zwycięstwie w eliminacjach wojewódzkich i pokonaniu całej czołówki Pomorza, poprzeczka poszła wysoko.

W mistrzostwach zawodnicy ze Straszyna zajęli czwarte miejsce w grupie, za drużynami Hals Warszawa, Szczytnem i Chruścicami. Należy wyróżnić postawę naszych tenisistów, którzy jak równy z równym toczyli pojedynki z wysoko rozstawionymi rywalami.

- Szczególnie zaskoczyła mnie postawa Szymona Trocki. Walczył z mistrzem Polski i tanio nie sprzedał skóry - zapewnia trener Wotold Chyliński. - Dla naszych zawodników był to pierwszy tak prestiżowy turniej.

ping12.05.2016

Trener Witold Chyliński z reprezentacją regionu na Mistrzostwach Polski kadetów w Ostródzie.