Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Wszystkich miłośników czynnej rekreacji zapraszamy do udziału w kolejnym, już IV Wojewódzkim Biegu Żuławskim "Brzegiem Motławy" na trasie Lędowo – Wiślina – Lędowo. Impreza odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia 2016 r. Chętni mogą już zapisywać się na listy startowe.

BIEG 2016 SLDorośli oraz młodzież z roczników urodzenia 1999–2001 pobiegną na dystansie ponad 5000 m, młodzież z roczników 2002–2004 ok. 1500 m, a dzieci urodzone w roku 2005 i 2006 - na 800 m. Natomiast najmłodsi (2007 i młodsi) na dystansie 300 m w okolicach Modrzewiowego Dworu w Lędowie.

Poza klasyfikacją w imprezie wystartować również zawodnicy nordic walking, którzy będą mieli do pokonania trasę biegu głównego, a każdy z nich otrzyma pamiątkowy medal.

Bieg Skrzatów wystartuje o 11.00 sprzed świetlicy w Lędowie. Tu także będzie jego meta.

O godzinie 11:40 rozpocznie się bieg młodzieżowy, a o godz. 12:00 - początek biegu głównego. Chwilę później, o godz. 12:01 start do wymarszu otrzymają zawodnicy nordic walking.

TRASA:

Począwszy od rocznika 2001 zawodnicy startują sprzed świetlicy wiejskiej w Lędowie, ulicą ul. Szkolną, przez mostek nad Motławą, dalej ścieżką rowerową wzdłuż ul. Jesionowej i ul. Słonecznej do Wiśliny przez teren Szkoły Podstawowej, a następnie wałem nad Motławą
(ul. Mostowa) z powrotem do mety przed świetlicą w Lędowie przy ul. Szkolnej.

Udział w imprezie jest nieodpłatny dla mieszkańców gminy Pruszcz Gdański. Zawodnicy spoza gminy opłacają wpisowe w wysokości 10 zł.
Na każdego uczestnika biegu czeka pamiątkowy medal oraz poczęstunek.

Dla najlepszych uczestników biegu głównego (w kategoriach z podziałem na płeć i wiek) przewidziano nagrody finansowe w wysokości 150, 100 i 50 zł - odpowiednio za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Najszybsi trzej biegacze wśród najmłodszych uczestników Biegu Skrzatów otrzymają puchary.

ZAPISY:

Zapisy do udziału w Biegu Skrzatów i biegu młodzieżowym będą odbywać się w dniu imprezy, w godz. 10:00 – 10:50.
Dla uczestników biegu głównego zapisy są prowadzone drogą elektroniczną (na portalu: www.elektronicznezapisy.pl - potrwają do 21 kwietnia 2016 r.) oraz w dniu imprezy w godzinach 10:00–11:30 w biurze zawodów w Lędowie.

UWAGA:

Ze względu na spodziewane duże zainteresowanie uczestników i ewentualne kolejki do zapisów, osoby które nie dopełnią formalności i nie opłacą biegu przed 21 kwietnia prosimy o przybycie na zawody z odpowiednio wcześniej, gdyż zapisy zostaną ostatecznie zamknięte o godz. 11:30.

W związku ze zgłaszanymi przez Państwa wątpliwościami dotyczącymi odpłatności za udział w IV Wojewódzkim Biegu Żuławskim "BRZEGIEM MOTŁAWY", wyjaśniamy, że z opłaty wpisowej zwolnione są osoby niepełnoletnie i mieszkańcy WIEJSKIEJ gminy Pruszcz Gdański. Pozostałych uczestników - np. mieszkańców Pruszcza Gdańskiego - obowiązuje opłata startowa w wysokości 10 zł.

 

Do pobrania:

 

MAPY BIEGU:

 BG newtrasa2

BG newtrasaAA

MAPA BIEG M

MAPA BIEG S2

MAPA BIEG S1