Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Blisko stu zawodników z ośmiu drużyn z województwa pomorskiego wzięło udział w piłkarskim turnieju z cyklu GTS CUP. W zawodach rozegranych w niedzielę, 14 lutego 2016 r., w hali Zespołu Szkół w Straszynie, rywalizowali chłopcy z rocznika urodzenia 2004 oraz młodsi.

Tym razem turniej rozgrywany był rozgrywany w innej niż zazwyczaj formule. Organizator wybrał bowiem system każdy z każdym, a o końcowym miejscu w klasyfikacji decydowała łączna liczba punktów zdobytych we wszystkich meczach.

Po wielu emocjonujących spotkaniach, które odbywały się w bardzo miłej atmosferze, wyłoniono zwycięzców. Zostali nimi zawodnicy drużyny partnerującej nam w programie Akademia Piłkarska Lechii Gdańsk. Na drugim miejscu turniej ukończyła reprezentacja GTS Pruszcz Gdański I. Podium zamknęła Sparta Gdańsk.

Pierwsze trzy zespoły zostały nagrodzone okolicznościowymi pucharami, ale każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Ponadto organizatorzy wręczyli wyróżnienia indywidualne. I tak najlepszym zawodnikiem został Artur Kobus (SPARTA Gdańsk), najlepszym bramkarzem Igor Dzierżawski (wychowanek GTS obecnie APLG), natomiast najlepszym strzelcem został Igor Kucharzewski (APLG).

MEDALEMEDALE1MEDALE2

Oprócz tych wyróżnień, wręczono również nagrody dla najlepszego zawodnika każdej drużyny:

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:
1. AKADEMIA PIŁKARSKA LG (najlepszy zawodnik: Jakub Wireński)
2. GTS I PRUSZCZ GDAŃSKI (Oskar Burzyński)
3. SPARTA GDAŃSK (Nikodem Bohdan)
4. GEDANIA GDAŃSK (Jakub Blok)
5. AP ATHLETIC (Piotr Marcinkowski)
6. POLONIA GDAŃSK (Kevin Kwiatkowski)
7. GKS PRZODKOWO (Igor Pawłowski)
8. GTS II PRUSZCZ GDAŃSKI (Kacper Koryciński)