Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

2 minuty i 57 sekund na kilometr - to średnia prędkość zwycięzcy tegorocznego IV Wojewódzkiego Biegu Doliną Raduni ze Straszyna do Juszkowa, rozegranego 24 października 2015 r.

BIEG DR 2015 OPENW imprezie wystartowało w sumie 292 zawodników, w tym w Biegu Głównym - na dystansie 5 km - rywalizowało 155 osób. Najszybciej do mety, usytuowanej na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie, dobiegł 30-letni Pavel Veretkyi (na zdjęciu na najwyższym stopniu podium) z Ukrainy, z czasem: 14 minut 57 sekund, reprezentujący klub Chemik Noxy Puławy. Zwycięzca odebrał m.in. Puchar Prezesa GTS Pruszcz Gdański. Jego rodaczka, 25-letnia Valentyna Kiliarska, zwyciężyła w klasyfikacji kobiet.

 

 

Do pobrania:
WYNIKI – BIEG GŁÓWNY

 

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali pamiątkowe medale, wręczane m.in. przez zastępcę wójta gminy Pruszcz Gdański Andrzeja Bożyka, przewodniczącego Rady Gminy Marka Kowalskiego oraz radną Krystynę Białek. Laureaci trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych również puchary i nagrody rzeczowe. Zwycięzcy Biegu Głównego w czterech kategoriach wiekowych otrzymali również nagrody finansowe w wysokości 150, 100 i 50 zł - odpowiednio za zajęcie I, II i III miejsca.

Wcześniej jednak, w Biegu Skrzatów ścigali się najmłodsi zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych, na dystansach: 300 i 600 m oraz 1 km.

Dziewczęta rocznik 2008 i młodsze:
I miejsce - Anna Dylik (Roszkowo)
II - Aurelia Pastuszka (Juszkowo)
III - Weronika Ptach (Pruszcz Gd.)
IV - Monika Pałubicka (Straszyn)

Chłopcy rocznik 2008 i młodsi:
I miejsce - Bartosz Duda (Sobieszewo)
II - Mateusz Paluch (Juszkowo)
III - Aleksander Gawrysiak

Dziewczęta rocznik 2006/2007:
I m - Oliwia Łapińska (Pruszcz Gd.)
II - Martyna Kaczkowska (Straszyn)
III - Agata Ickowska (Gdynia)

Chłopcy rocznik 2006/2007:
I m. - Borys Duda (Sobieszewo)
II - Oskar Siemko (Pruszcz Gd.)
III - Szymon Gdanietz (Reda)

Dziewczęta rocznik 2006/2007:
I m. - Bianka Piernicka (Żuławka)
II - Ada Kownacka (Straszyn)
III - Martyna Marczuk (Juszkowo)

Chłopcy rocznik 2006/2007:
I m. - Krzysztof Musiał (Borkowo)
II - Damian Antos (Gdańsk)
III - Konrad Sząszor (Borkowo)

Ponadto trasę Biegu Głównego rekreacyjnie pokonała również grupa miłośników nordic walking. Ma mecie organizatorzy, OKSiBP Cieplewo i GTS Pruszcz Gdański, zapewnili wszystkim zawodnikom i uczestnikom ciepły posiłek, gorącą herbatę i ciasto.

Za pomoc i wsparcie w organizacji imprezy serdecznie dziękujemy firmie Auto Jacuk z Łęgow, Bankowi Spółdzielczemu w Pruszczu Gdańskim i Exclusive Sport z Gdańska, a także Straży Gminnej Gmina Pruszcz Gdański, Gminnej Straży Pożarnej, członkom grupy motocyklowej zabezpieczającym trasę wyścigu oraz Karolowi Karcowi i Jerzemu Feliksiakowi, sołtysom Juszkowa i Straszyna, a także Kołu Gospodyń Wiejskich ze Straszyna.

Więcej zdjęć i relacje wideo z imprezy na: