Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W niedzielę, 24 maja 2015 r., drużyna GTS II Pruszcz Gdański ze Straszyna w wyjazdowym meczu w Kościerzynie, zmierzyła się z tamtejszą Kaszubią. Było to spotkanie zespołów z górnej połówki tabeli.

Jako lider grupy, straszynianie pewnie przystąpili do gry. Niestety już w drugiej minucie stracili bramkę. Pierwszą połowę zdominowały ataki, zarówno straszynian, jak i przeciwników, niestety bramki wyrównującej nie udało się zdobyć. W przerwie, po męskiej rozmowie trenerów z zawodnikami, było widać poprawę stylu gry GTS. Straszyńska drużyna narzuciła swój rytm gry, czego efektem była wyrównująca bramka z głowy, zdobyta przez Bartka Ćwieka. Nasi zawodnicy nadal nie odpuszczali i walczyli o zwycięstwo. W 20 minucie drugiej połowy meczu „atomowym" uderzeniem z odległości 35 metrów Mateusz Michalski zdobył drugą bramkę. Na ławce rezerwowych jak również na trybunach zapanowała euforia. Pod koniec zawodnicy GTS II PG mogli jeszcze podwyższyć wynik, ponieważ trafili w poprzeczkę oraz w słupek. Jednak mecz i tak skończył się zwycięstwem straszynian 2-1.

To pierwszy taki sukces w trzecim roku funkcjonowania Umowy o współpracy z Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk oraz Gdańskim Lotosem w ramach Programu "Biało–Zielona Przyszłość z Lotosem".

- Dziękujemy licznie zgromadzonym rodzicom naszych podopiecznych, którzy z zaangażowaniem kibicowali drużynie – podkreślają trenerzy Paweł Kiedyk i Rafał Rzepecki.