Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Z nordic walking po zdrowie! - pod tym hasłem od kwietnia w Cieplewie i Straszynie prowadzone są zajęcia nordic walking.

NORDIC CIEPLEWOPrzypominamy, że w Cieplewie spotkania z instruktorką odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18:00, a w Straszynie o tej samej godzinie we wtorki oraz w soboty o godz. 8:00. Na zajęcia nie trzeba się zapisywać, a udział w nich jest bezpłatny. Wyjątkowo jednak, nowe osoby, które pierwszy raz chcą wziąć udział w sobotnim, porannym treningu, muszą skontaktować się z instruktorem Krzysztofem Fiebigiem, w celu omówienia szczegółów spotkania (tel.: 507 130 527).

Nie jest ważne czy chętni mają doświadczenie, czy dopiero rozpoczynają przygodę z kijkami. Wspólnie z instruktorem uczestnicy dopracowują technikę, aby marsz był jednocześnie przyjemny i niósł za sobą wiele korzyści zdrowotnych.

- Zajęcia trwają średnio od 1,5 h do 2 h i odbywają się bez względu na warunki atmosferyczne, gdyż „nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie". Na początku zawsze robimy rozgrzewkę oraz krótki instruktaż prawidłowej techniki chodu, po czym wspólnie wybieramy się w trasę liczącą ok. 5 km. Drogę powrotną zawsze urozmaicają różne ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem kijków. Na koniec jest oczywiście rozciąganie i ćwiczenia rozluźniające – wyjaśnia Magdalena Dąbrowska, instruktorka nordic walking prowadząca grupę w Cieplewie. - Warto spróbować swoich sił, a przy okazji lepiej poznać najbliższą okolicę. Serdecznie zapraszamy, bo im nas więcej, tym weselej – zachęca instruktorka.


Standardowa trasa w Cieplewie:

NORDIC mapka


Więcej szczegółów na stronie:


http://pruszczgda.pl/strefa-sportu/911-z-nordic-walking-po-zdrowie