Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W sobotę, 18 kwietnia 2015 w stanicy w Wiślince rozpoczęliśmy tegoroczny sezon wodniacki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działalności bazy.

Odbyły się spotkania dla wszystkich zainteresowanych nauką i doskonaleniem umiejętności żeglarskich na łódkach klasy "optymist" i „puck" lub możliwością zdobycia patentów sternika jachtowego oraz motorowodniaka.

WF3Na zajęcia prowadzone na przystani w Wiślince w ramach programu "Gmina Pruszcz Gdański pod żaglami" zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z naszej gminy, jak i z innych, okolicznych miejscowości.

W wakacje zaś planujemy półkolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 7–17 lat, rejsy po Pętli Żuławskiej oraz rejsy morskie dla tych, którzy uzyskają patent sternika jachtowego.

 

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
Przed każdymi zajęciami, przed zejściem na wodę, dziesięcio osobowe grupy lub pięcio osobowe załogi odbędą wstępny instruktaż z zakresu bezpieczeństwa przebywania na przystani i na wodzie, obsługi jachtu, bezpiecznego poruszania się po pokładzie i w kokpicie oraz zachowania podczas żeglugi. Otrzymują informację o akwenie, topografii brzegu, lokalizacji charakterystycznych punktów linii brzegowej i w głębi lądu.

 

ZAJĘCIA TEORETYCZNE
Podczas zajęć w godzinach lekcyjnych uczestnicy poznają podstawowe komendy, polecenia i sposób reagowania na nie. W trakcie żeglowania przewidziana jest: praktyczna obsługa stanowisk manewrowych, uruchamianie i odstawianie silnika (na jachcie motorowym), stawianie i opuszczanie żagli (na jachcie żaglowym), sterowanie na punkt i na wiatr, wykonywanie zwrotów.

 

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI UDZIELA:

  • OKSiBP - Marek Gotartowski, tel. 694 350 743 w godz. 8:00 – 16:00 lub e-mail: mg@pruszczgdanski.pl

ZAPISY I DODATKOWE INFORMACJE:

 

W sezonie 2015 baza jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14:00–19:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00–19:00.

 

Kontakt telefoniczny z opiekunem przystani: 728 415 567

 

Do pobrania: