Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Najmłodsze koszykarki GTS Straszyn nie miały po III Biegu Żuławskim za dużo odpoczynku, gdyż już o godz. 14 rozgrywały swój kolejny mecz w ostatnim miniturnieju w kategorii zuchów. Ich przeciwnikiem był najlepszy w tej kategorii wiekowej zespół UKS Trops Kartuzy.

Pierwsza kwarta to bardzo dobra gra naszego zespołu i... porażka 17:5. Niestety im dłużej trwał mecz tym zespół z Kartuz udowadniał swoją wyższość i większe doświadczenie. Mecz skończy się przegraną GTS 66:10.

KOSZ1KOSZ2KOSZ3
Drugi mecz tego dnia GTS rozegrał z zespołem UKS Jedynka Lębork. Nasze zawodniczki po raz kolejny pokazały waleczność, nieustępliwość i determinację. Mimo, że walczyły ze starszymi od siebie zawodniczkami o rok a nawet dwa lata, podjęły walkę jak równy z równym. Na 20 sekund przed końcem meczu było 18:15 dla Jedynki i zespół z Lęborka wyprowadził piłkę spod kosza. Jednak fantastyczna obrona Dominiki Ullmann zaowocowała przechwyceniem piłki i akcją rzutową, która została przerwana faulem drużyny z Lęborka. Piłka po rzucie Dominiki wpadła do kosza, a na tablicy pojawił się wynik 18:17 i na 7 sekund przed końcem straszynianki miały rzut wolny na remis. Niestety okazał się niecelny, a czasu już było za mało, aby ponownie przechwycić piłkę.

GTS w klasyfikacji końcowej zajmują 5 miejsce na 11 startujących. Wynik może napawać optymizmem, gdyż zespół GTS Straszyn składa się z dwóch dziewczynek z rocznika 2004, pozostałe są o rok lub dwa młodsze.

• GTS STRASZYN - UKS TROPS KARTUZY 10:66 (5:27, 1:6, 4:17, 0:16)
  • GTS STRASZYN - UKS JEDYNKA LĘBORK 17:18 (2:6, 2:4, 2:4, 4:11)