Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Archiwum wydarzeń

W STRASZYNIE RYBKA PŁYNIE

Kategoria: KULTURA I SZTUKA

Grafika_wydarzenia

Data:Niedziela, 29 Sierpień 2021

Godzina:14:00 - 19:00

Lokalizacja:  Łąka nad Radunią
Bilety:  
Wstęp wolny


loading...

Kup / rezerwuj

OKSiBP, kontakt: 728 415 566
pn.-śr. 8:00-19:00; czw.-pt. 8:00-16:00

Mediateka w Straszynie, kontakt: 883 833 958
wt., pt. 10:00-18:00, śr. 12:00-18:00; czw. 12:00-20:00, sob. 9:00-13:00


„Kabaretowa scena z ością”, a na niej takie gwiazdy jak: OT.TO, KaŁaMaSz i Moherowe Berety; warsztaty artystyczne dla dzieci i młodszej młodzieży; animacje z elementami teatru dla najmłodszych; porady dietetyczne, spotkanie z ichtiologiem i kulinarny show z połączony z degustacją rybnych przysmaków - to atrakcje czekające uczestników plenerowego festynu „W Straszynie rybka płynie”.
Na wydarzenie zapraszamy 29 sierpnia nad Radunię przy ul. Plażowej (w przedłużeniu ul. Sportowej na granicy z Juszkowem - na wysokości elektrowni wodnej Kuźnice). Początek o godz. 14:00.

Udział we wszystkich atrakcjach jest nieodpłatny. Zapraszamy również na jarmark, na którym staną stoiska gastronomiczne i kramy handlowe. Tu lokalni rękodzielnicy i artyści, a także producenci rybni i rolni z regionu będą oferować swoje wyroby.
Dzieci i młodszą młodzież zapraszamy na zajęcia artystyczne (początek każdego warsztatu o godz. 14:00; 15:00, 16:00) do strefy do strefy warsztatowej pod namiotami. Tu będzie można dać upust fantazji i popisać się swymi uzdolnieniami.
WARSZTATY:
• „Rybka na talerzu” – malarstwo akrylowe; na blejtramach uprzednio przygotowanych przez instruktora zadaniem uczestników będzie namalowanie talerza, a na nim ryb lub owoców morza, ewentualnie ulubionej potrawy rybnej. Po warsztatach każdy uczestnik będzie mógł zabrać własnoręcznie namalowany obraz do domu.
• „Latające ryby, czyli gdzie śledź wylądował” – to warsztat kolażu; dzieci otrzymają kartonowe rybki i będą miały za zadanie ozdobić je w fantazyjny sposób rozmaitymi materiałami, np. imitującymi łuski, płetwy etc., tworząc z nich przestrzenny kolaż.
• „Turbot, czyli zabawa w chowanego” – warsztat malarski; na przygotowanym papierze dzieci będą malowały/rysowały podwodny świat i turbota, czyli rybę z gatunku żyjącego m.in. w polskiej części Bałtyku, lubiącego „wtapiać się” w tło, czyli morskie dno.
Liczba miejsc na jednym warsztacie ograniczona – o udziale w zajęciach decydować będzie kolejność zgłoszeń osób chętnych.

Miłośnicy gotowania będą mogli podpatrzeć zawodowego kucharza, który podpowie (i pokaże) jak przyrządzić smaczne i zdrowe potrawy rybne. Tajemnice stworzeń żyjących w podwodnym świecie zdradzi ichtiolog, a dietetyk zbada nam skład masy ciała i przybliży prozdrowotne korzyści włączania produktów rybnych do codziennej diety.

A to jeszcze nie wszystkie atrakcje, jakie szykujemy dla Państwa tego dnia… Festynowi „W Straszynie rybka płynie” będą towarzyszyć Dożynki Gminy Pruszcz Gdański. Tradycyjnie święto plonów rozpocznie msza dziękczynna o godz. 12:00. Po niej wystąpią orkiestra dęta i zespół pieśni i tańca „Jagódki”. Wieczorem dla gości wydarzenia zagra zespół Karpowicz Family (19:30), a na zakończenie proponujemy zabawę taneczną przy muzyce grupy Modern (20:45).
Nie przegapcie, bo warto ten dzień spędzić z nami w Straszynie!

Patronat nad imprezą objęła Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.


Projekt „W Straszynie rybka płynie”, czyli organizacja plenerowego festynu promującego rybackie dziedzictwo kulturowe obszaru LGR współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

REGULAMIN IMPREZY


Program festynu W STRASZYNIE RYBKA PŁYNIE:
14:00 – rozpoczęcie warsztatów artystycznych
15:00 – Ahoj przygodo! animacje dla najmłodszych
16:00 – Rybny show (mała scena)
Kabaretowa scena z ością (duża scena):
16:00 - Kabaret OT.TO
17:00 - Kabaret KałaMaSz
18:00 - Kabaret Moherowe Berety