Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Archiwum wydarzeń

KLASYKA W PARKU

Kategoria: KULTURA I SZTUKA

Grafika_wydarzenia

Data:Sobota, 15 Sierpień 2020

Godzina:19:00 - 20:00

Lokalizacja:  Amfiteatr Wojanowo
Bilety:  
Wstęp wolny


loading...

Kup / rezerwuj

OKSiBP, kontakt: 728 415 566
pn.-śr. 8:00-19:00; czw.-pt. 8:00-16:00

Mediateka w Straszynie, kontakt: 883 833 958
wt., pt. 10:00-18:00, śr. 12:00-18:00; czw. 12:00-20:00, sob. 9:00-13:00


Baltic String Quartet wystąpi w zrewitalizowanym, malowniczym parku w Wojanowie z plenerowym koncertem muzyki klasycznej w ramach VI Letniego Festiwalu Muzycznego Gminy Pruszcz Gdański, organizowanego pod patronatem Wójt Magdaleny Kołodziejczak.

Baltic String Quartet tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie związani z Filharmonią Bałtycką i Teatrem Muzycznym. Połączyła ich wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Ich repertuar łączy muzykę kameralną, rozrywkową, jazzową oraz elementy kabaretu. Występując w Filharmonii i na licznych festiwalach grali m. in. ze Stingiem, Katie Melua, Michaelem Boltonem, Marylą Rodowicz i Natalią Kukulską.

Muzycy gdańskiego kwartetu smyczkowego, są też pomysłodawcami i organizatorami „Niedzielnych spotkań z muzyką”, które odbywają się cyklicznie w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki. Regularnie organizują też cykl koncertów pod nazwą „Chillout Classic”, podczas których widzowie mogą relaksować się przy muzyce, leżąc na wygodnych sofach i leżakach.

Źródło: https://balticquartet.com/

Przed przybyciem na koncert należy zapoznać się z REGULAMINEM festiwalu.


Fot. materiały promocyjne
UWAGA!
Letni festiwal muzyczny to impreza plenerowa - w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizator zastrzega sobie prawo do odwołania bądź przełożenia koncertu na inny termin.
Liczba miejsc ograniczona.