baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz wspierania rozwoju obszarów wiejskich, galeria wystawiennicza Kaloryfer w Cieplewie wzbogaciła się m.in. o nowe stoliki i stoły, hokery i krzesła oraz aluramy, a także system ścianek ekspozycyjnych w postaci obszernych paneli do prezentacji grafik, rysunków, batików ect.
To pierwszy efekt operacji "”Trzy Krajobrazy” w galerii sztuki – wyposażenie galerii wystawienniczej Kaloryfer w Cieplewie i organizacja wystaw prezentujących dorobek lokalnych twórców". Kolejne przedsięwzięcia to cykl sześciu wernisaży i wystaw zaplanowanych do końca 2014 roku.
Już wkrótce w nowo wyposażonej galerii Kaloryfer zaprezentowana zostanie pierwsza ekspozycja. Będzie to zbiór fotogramów w autorskim zestawieniu Grzegorza Cwalińskiego, dyrektora OKSiR, z wykształcenia fotografika. Wystawa pt. "Kadry", zaplanowana 28 lutego 2014, z okazji otwarcia Kina Za Rogiem w Cieplewie, to subiektywne zestawienie fotografii ukazujących ikoniczne kadry klasyki polskiej kinematografii.
 
1911642_824911630858056_138490248_n  hokery
Elementy nowego wyposażenia galerii Kaloryfer.

Urząd Marszałkowski dofinansuje inwestycję kwotą ponad 13 tys. zł, jako operację z zakresu tzw. Małych Projektów, realizowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
 

Podbitka new na str