Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

 

AGNIESZKA MICHALCZYKcb

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Prowadziła pracownię rysunku, kompozycji plastycznej, historii sztuki i wzornictwa przemysłowego w gdańskiej szkole policealnej.

Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Trójmieście i w Pomorskiem. Od 2009 roku współpracowała z OKSiR w Łęgowie, a od 2011 prowadzi pracownię plastyczną w OKSiBP w Cieplewie.

Jest autorką i instruktorką artystycznych warsztatów twórczych adresowanych do dzieci i młodzieży:

„Średniowieczne inspiracje - pieczęć cysterska w XXI wieku. Warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży”„Średniowieczne inspiracje - pieczęć cysterska w XXI wieku. Warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży”

„Na Bursztynowym Szlaku, czyli przybliżenie dziedzictwa kulturowego obszaru „Trzech Krajobrazów”„Na Bursztynowym Szlaku, czyli przybliżenie dziedzictwa kulturowego obszaru „Trzech Krajobrazów”

„W glinie zaklęte - warsztaty ceramiki dla dzieci i młodzieży z gmin Pruszcz Gdański i Pszczółki, czyli poszukiwanie figuratywnych symboli, identyfikujących i promujących miejscowości obszaru LGD „Trzy Krajobrazy”

„Aktywni Wobec Sztuki - Warsztaty Twórcze na Wsi”,

„Kuźnia Talentów – Pokaż, że potrafisz”

współfinansowanych z funduszy unijnych oraz ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Współtworzyła także i realizowała projekt „Trzy Krajobrazy w galerii sztuki – wyposażenie galerii wystawienniczej Kaloryfer w Cieplewie i organizacja wystaw prezentujących dorobek lokalnych twórców”.

Jej ulubione techniki to malarstwo olejne, batik i grafika – linoryt.