Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Dwa dni plenerowych atrakcji: spektakli familijnych, happeningów, warsztatów artystycznych – tak zapowiada się tegoroczna (VI z kolei) edycja Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL. Pierwsza po dwuletniej przerwie, spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19, kiedy to wszelkie festiwalowe wydarzenia przenieśliśmy do sieci internetowej. Program wzbogacą m.in. gala otwarcia, tłumaczona na polski język migowy I benefis 4-pokoleniowej rodziny lalkarzy.

Udział w wydarzeniu i wszelkich atrakcjach będzie nieodpłatny, dzięki wsparciu z programu Kultura – Interwencje. Edycja 2021, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury, a finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nasz wniosek „VI Festiwal FOTEL’ 2022 – Międzynarodowe Konfrontacje Lalkarzy znalazł się na 5 miejscu na liście 266 beneficjentów i 1615 ogółem złożonych wniosków! Przyznana kwota dofinansowania to 104 tys. zł, a koszt projektu: 200 tys. zł.

Więcej informacji na temat tegorocznego festiwalu można znaleźć na stronie: https://festiwaljuszkowo.pl/ i profilu https://www.facebook.com/festiwal.juszkowo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

FOTEL 2022 PLAKAT