Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

We wtorek, 9 czerwca 2015 r., w Centrum Rekreacji w Juszkowie odbył się VI Memoriał Władysława Kiedyka w kajakarstwie rekreacyjnym. Do rywalizacji przystąpiło 38 uczestników z sześciu szkół z gminy Pruszcz Gdański oraz jednej z Pruszcza Gdańskiego - SP nr 3.

memo1memo2memo3

WYNIKI KOŃCOWE:

• w kategorii szkół podstawowych:

dziewczęta:
1. SP nr 3 Pruszcz Gd. (K. Richert, G. Pacholska), czas 2:02
2. SP Łęgowo (W. Śledź, N. Wołoszyn), 2:26
3. SP Straszyn (M. Łys, N. Błaszkowska), 2:38
4. SP Rotmanka (J. Palczewska, O. Tułowiecka), 2:48
5. SP Wojanowo (K. Pędzik, J. Sołdyńska), 3:03
6. SP Wiślinka (I. Lelakowska, W. Jackiewicz), 3:04

chłopcy:
1. SP nr 3 Pruszcz Gd (K. Smeja, E. Jarocki), 1:48
2. SP Łęgowo (A. Ramatowski, W. Michaluk), 2:26
3. SP Wiślinka (K. Richert, R. Kuć), 2:27
4. SP Rotmanka (F. Leda, M. Szefler), 2:33
5. SP Wojanowo (M. Świerszcz, D. Bosiane), 2:39
6. SP Straszyn (W. Nowak, K. Rohde), 5:02

klasyfikacja drużynowa:
1. SP nr 3 Pruszcz Gd. 50 pkt.
2. SP Łęgowo 44 pkt.
3. SP Rotmanka 36 pkt.
4. SP Straszyn 34 pkt.
    SP Wiślinka 34 pkt.
6. SP Wojanowo 32 pkt.

• w kategorii gimnazjum:

dziewczęta:
1. Rotmanka (N. Jacyno, A. Daula), 2:11
2. Straszyn (N. Szela, K. Peplińska), 2:39
3. Łęgowo (J. Kwoczko, N. Mieleńczuk), 3:50

chłopcy:
1. Straszyn (P. Drab, M. Leśniewski), 1:36
2. Łęgowo (J. Kubik, M. Filipski), 1:39
3. Przejazdowo (J. Kamela, D. Przygoda), 1:49
4. Rotmanka (M. Tarajkiewicz, A. Duwajski), 2:09

klasyfikacja drużynowa:
1. Straszyn 32 pkt.
2. Rotmanka 28 pkt.
3. Łęgowo 26 pkt.
4. Przejazdowo 12 pkt.

Dla wszystkich uczestników imprezy został przygotowany poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, a siostra patrona zawodów, Emilia Abłażewicz, tym razem przygotowała dla wszystkich uczestników imprezy słodkości w postaci wafelków, batonów i chałwy.

Najlepsze trzy osady w każdej kategorii otrzymały medale, ponadto w klasyfikacji drużynowej do zdobycia były puchary, które zostały wręczone trzem najlepszym szkołom. Wszystkie pozostałe szkoły otrzymały pamiątkowe puchary za udział w imprezie.

memo4