Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

W związku z pracami wewnętrznymi, w dniach 24 września 2018 r. w godz. 10:30-14:00 i 27 września, w godz. 10:30-14:00 będą nieczynne Biblioteka Publiczna w Cieplewie i filie biblioteczne w Straszynie oraz Wiślinie. Natomiast 27 września w ww. godzinach zamknięty będzie OKSiBP w Cieplewie. Za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że w sezonie jesiennym Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie w niedziele, w stałych godzinach, będzie czynny od 7 października. W dniach 23 i 30 września OKSiBP będzie zamknięty.

Informujemy, że filia Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Wiślinie będzie zamknięta w piątek, 7 września 2018 r. oraz 28 września 2018 r. Za utrudnienia przepraszamy.

Marzysz, aby pozostawić po sobie coś wyjątkowego i zapisać się w historii regionu? Chcesz stworzyć profesjonalny film dokumentalny pod okiem specjalistów Mateusza Waloszka i Justyny Michalkiewicz-Waloszek z Candy Flo Studio? Zapisz się na bezpłatne, weekendowe warsztaty filmowe pt. „Kolej na dokument”, realizowane w ramach projektu „Kolej na niepodległość”.

Po kilku latach przerwy OKSiBP wznawia Powiatowy Konkurs Poetycki im. Aleksandra Klimiuka, skierowany do poetów powiatu gdańskiego. Zapraszamy twórców w różnym wieku, również młodzież i dzieci. Główną nagrodą będzie, podobnie jak w poprzednich edycjach, statuetka „Liść Jaworu”, wykonana przez rzeźbiarza Bogusława Izdebskiego.

80 dzieci, mieszkańców Bystrej i Dziewięciu Włók, wraz ze swoimi opiekunami 10 czerwca wzięło udział w wycieczce do gdańskiego Ogrodu Zoologicznego w ramach świętowania Dnia Dziecka. Uczestnicy wyprawy pojechali do Oliwy dwoma wygodnymi autokarami.

"RzeczpospoCzyta" to hasło tegorocznej ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, zorganizowanej w sobotę, 9 czerwca 2018 r. w Mediatece w Straszynie. W IV wydaniu akcji wzięła udział rekordowa liczba 1874 bibliotek z całej Polski. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy różnorodne atrakcyje, np.: warsztaty zdobienia toreb ekologicznych połączone z konkursem promującym czytelnictwo i Mediatekę.

Obraz złości - czym jest i jak sobie z nią poradzić? W poniedziałek, 28 maja 2018 r., odpowiedzi na te trudne pytania szukali uczniowie klasy IIA ze Szkoły Podstawowej w Łęgowie. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni, Elżbiety Polak, dzieci próbowały zdefiniować asertywność, złość i inne emocje oraz znaleźć sposób jak sobie z różnymi uczuciami radzić.