Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Program wydarzeń dla dzieci od 6 roku życia przygotowanych przez Ośrodek Kultury na czas panującej w szkołach akcji strajkowej nauczycieli obfitował w najrozmaitsze atrakcje. Część z nich – spektakle, pokazy i warsztaty - odbywała się w Mediatece w Straszynie.

Łańcuszek, słupek i półsłupek okazały się nie lada wyzwaniem dla młodych adeptów szydełkowania! Czasem początki są trudne, ale dzieci dobrze sobie radziły na naszym skróconym kursie robótek ręcznych. W tajniki dziergania uczestników wprowadzała pani Teresa, mistrzyni szydełka.

Teatr kamishibai to nie tylko atrakcyjna forma prezentacji książki, ale też doskonała metoda pracy twórczej z dziećmi. Na warsztatach poświęconych tej japońskiej technice teatralnej inspiracją do stworzenia trójwymiarowych prac z łabędziem w roli głównej była „Baśń o brzydkim kaczątku” J. Ch. Andersena.

Teatr Niewielki z Gdańska wystąpił z przedstawieniem pt. „Przygody Pana Soczewki”. Pomysłowa scenografia i wspaniały kontakt aktorów z publicznością sprawiły, że godzinny spektakl był niezapomnianym przeżyciem dla młodych widzów.

Muzyczny program „Przeboje mistrzów” w wykonaniu znakomitego duetu - skrzypka Leszka Boliboka i gitarzysty Marka Walaska - doskonale rozbawił się nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

IMG_4961 (2)
IMG_4966 (2)
IMG_4967 (2)
IMG_4983 (2)
IMG_4987 (2)
IMG_5143 (2)
IMG_5146 (2)
IMG_5147 (2)
labadki

Zdjęcia: Izabela Papała i Andrzej Rola