Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

W związku z pracami wewnętrznymi, w dniach 24 września 2018 r. w godz. 10:30-14:00 i 27 września, w godz. 10:30-14:00 będą nieczynne Biblioteka Publiczna w Cieplewie i filie biblioteczne w Straszynie oraz Wiślinie. Natomiast 27 września w ww. godzinach zamknięty będzie OKSiBP w Cieplewie. Za utrudnienia przepraszamy.

Ceramicy amatorzy z OKSiBP u progu jesieni mieli okazję uczestniczyć w plenerowym wypale swoich prac japońską metodą raku w specjalnie skonstruowanym przenośnym piecu. Okoliczni sąsiedzi musieli być zdumieni widokiem kłębów dymu i jęzorów ognia unoszących się co jakiś ze starych, metalowych pojemników za budynkiem ośrodka.

Informujemy, że w sezonie jesiennym Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie w niedziele, w stałych godzinach, będzie czynny od 7 października. W dniach 23 i 30 września OKSiBP będzie zamknięty.

W galerii Kaloryfer prezentujemy wystawę malarstwa Agnieszki Michalczyk pt: „W słońcu i cieniu”. Ekspozycję malarstwa w technice olejnej na płótnie można oglądać od 10 września do 4 października 2018 r. Tematyka obrazów to głównie pejzaż - od zalanego słońcem Lazurowego Wybrzeża, przez zakątki włoskich uliczek, po bardziej znane nam tereny Żuław. Na finisaż zapraszamy 4 października o godz. 19:00. Wstęp wolny.

W ramach replik 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zapraszamy w czwartek, 20 września, do kina w Cieplewie na dramat obyczajowy pt.: „Pewnego razu w listopadzie” z 2017 r., w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Początek projekcji o godz. 19:00. Bilety w cenie 10 zł - do nabycia w Biurze Obsługi Klientów.

Przypominamy, że rzeczy zagubione na terenie Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL 2018 w Juszkowie i zdeponowane przez znalazców w Biurze Festiwalowym można odbierać w Biurze Obsługi Klientów OKSiBP w Cieplewie. Zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-20:00. Więcej informacji pod nr tel. 728 415 566.

Przypominamy, że trwa nabór do naszej nowej sekcji - dziecięcego chóru muzyki rozrywkowej FALOBONGO. Zapraszamy umuzykalnione dzieci w wieku 7-14 lat. Próby zespołu, prowadzone przez instruktor Aleksandrę Osiecką-Skoblewską, odbywają się w poniedziałki o godz. 19:00.

Plenerowym nabożeństwem dziękczynnym w intencji rolników i wsi, odprawionym przez ks. Krzysztofa Hapkę, proboszcza parafii Juszowie, rozpoczęły się w niedzielne południe Dożynki Gminny Pruszcz Gdański w Cieplewie. Zakończenie imprezy też było tradycyjne - z tańcami przy muzyce na żywo.