Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Dziś w samo południe uroczyście zostało otwarte najmniejsze kino w Pomorskiem! Kameralną, 20-osobową salę otworzyli Magdalena Kołodziejczak, wójt gminy Pruszcz Gdański i Grzegorz Cwaliński, dyrektor OKSiBP, a gośćmi specjalnymi wydarzenia były Joanna Jasińska-Koronkiewicz, reżyserka filmów animowanych i Ewa Sobolewska, producentka bajek artystycznych i animatorka kultury.

APOLEJKA NASZAPatronką naszej nowej sali kinowej została Apolejka - bohaterka animowanej bajki „Apolejka i jej osiołek”, która... pojawiła się w Cieplewie osobiście! W filmową królewnę wcieliła się Dominika Nietupska, która do tej roli została wybrana specjalnie zorganizowanym w castingu. Nawiązań do treści filmowej bajki w programie było więcej, np. drewniany wózek wypełniony po brzegi czerwonymi jabłkami, czy straganiarka częstująca owocami gości.
Jeszcze tego samego dnia w nowej sali kinowej goście mogli poznać w całości historię Apolejki w reż. J. Jasińskiej-Koronkiewicz, wyprodukowaną przez TV Studio Filmów Animowanych z Poznania. Była to pomorska premiera tego filmu na dużym ekranie.

 

APOLEJKA KINOs

Pierwszy raz widzowie w Pomorskiem na dużym ekranie obejrzeli "Apolejkę i jej osiołka",...

APOLEJKA OTWARCIEs

...a także spotkali się z bohaterką filmu...

APOLEJKA AUTOGRAFYs

...i mogli otrzymać autografy małej królewny i reżyserki animacji, Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz.