Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

RZUĆ WSZYSTKO I WYRUSZ W BIESZCZADY!

Kategoria: MEDIATEKA I BIBLIOTEKI

Grafika_wydarzenia

Data:Środa, 12 Grudzień 2018

Godzina:18:00 - 21:00

Lokalizacja:  Mediateka w Straszynie
Bilety:  loading...

Kup / rezerwuj
OKSiBP, kontakt: 728 415 566
pn-czw: 12:00-20:00, nd: 10:00 - 15:00

Mediateka w Straszynie, kontakt: 883 833 958
wt-śr: 10:00 - 18:00, czw: 12:00 - 20:00, pt: 10:00 - 18:00, sb: 9:00 - 13:00


Katarzyna i Maciej Marczewscy, twórcy docierającego do miliona turystów internetowego przewodnika po Polsce www.ruszajwdroge.pl oraz Mediateka w Straszynie www.mediateka.pruszczgda.pl zapraszają na prezentację podróżniczą poświęconą Bieszczadom.

Na spotkaniu Klubu „Ruszaj w Drogę” pt. „A gdyby tak rzucić wszystko i wyruszyć w Bieszczady?” Katarzyna i Maciej Marczewscy podpowiedzą, jak zacząć turystyczną przygodę ze zwiedzaniem Bieszczad. Udowodnią uczestnikom, że ten region Polski to nie tylko urzekające krajobrazy widziane na połoninach. Magię Bieszczad tworzą także legendy o bieszczadzkich biesach i aniołach oraz opowieści o zakapiorach i bieszczadzkich kowbojach szukających w regionie ucieczki od dotychczasowego życia.

Co zostało dziś z mitu o dzikich Bieszczadach? Czy Bieszczady to nadal idealne miejsce do wypoczynku i samotnych wypraw w góry? Co dziś przyciąga turystów w Bieszczady? Kasia i Maciej Marczewscy opowiedzą o największych atrakcjach turystycznych regionu. Wręczą też każdemu uczestnikowi sprawdzony plan jednodniowych wycieczek, idealnych na jesienny urlop w Bieszczadach.

Spotkanie zakończy losowanie przewodników i turystycznych gadżetów przywiezionych przez parę podróżników z ich wycieczek po Polsce. Prowadzący będą też rozdawać darmowe mapy, przewodniki i foldery z różnych zakątków Polski: od Kaszub, Kociewia, przez centralną Polskę aż po Karkonosze, Małopolskę i Podkarpacie.

Spotkania Klubu Ruszaj w Drogę! dedykowane są tym, którzy szukają sprawdzonych pomysłów na wycieczki po Polsce. Niezależnie od tego, czy uczestnicy mają już doświadczenia z podróżowaniem po Polsce, czy też nigdy nie wyruszyli poza granice swojego miasta. Kasia i Maciej Marczewscy pokażą, co warto zobaczyć w Bieszczadach i gdzie szukać pomysłów na kolejne wyjazdy.


Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Gdańsk oraz portal Trojmiasto.pl.
 
Dojazd:
Dworcowa 6A Straszyn