Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

 

GRZEGORZ KUSIOcb

Z pochodzenia góral, swoją przygodę z instrumentem rozpoczął w wieku czterech lat. Klawiszowiec, aranżer, akordeonista, wielokrotny laureat konkursów instrumentalnych oraz finalista ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów szkół muzycznych. Absolwent wydziału Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Muzyk współpracujący z wieloma postaciami trójmiejskiej sceny m.in. z: Jarkiem Janiszewskim (Czarno-Czarni) Krzysztofen Skibą (Big Cyc) Tomkiem Makowieckim, Adamem Wendtem, Arturem Jurkiem, Joanną Knitter, Marcinem Jankiem, Izabelą Laskowską, Dariuszem Herbaszem, Piotrem Nadolskim.
Współtworzy formacje: Czarno Czarni w Pigułce, Islet, Magicsound, Goorsky Squad, Los Egos, Otoczeni przez Bydło i Wylkołak.

Współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, jako muzyk na gali na festiwalu Dwa Teatry, jak również z Gdańskim teatrem Miniatura, gdzie nagrał płytę z muzyką do spektaklu "Pchła Szachrajka" oraz z Maybe Theater Company jako instrumentalista w orkiestrze musicalu „Cabaret”.

Od 10 lat współpracuje ze Studiem Tańca i Muzyki z Katowic, gdzie aranżuje piosenki dla najmłodszych, powstało już ponad 10 płyt. W ubiegłym roku zaaranżował i wydał płytę z Islet Izabelą Laskowską pod tytułem „Zatrzymaj się”. Obecnie pracuje nad debiutanckim albumem grupy LOS EGOS oraz OTOCZENI PRZEZ BYDŁO.

Współtworzy kameralne duety ze wspaniałymi artystami Teatru Muzycznego oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku, m.in. z Agnieszką Brenzak, Izabelą Krasucką, Ewą Kłosowicz, Agnieszką Birecką, Markiem Górskim, Sabiną Nycek, Łukaszem Reksem, Agnieszką Babicz.

Od kilku lat jest instruktorem gry na instrumentach klawiszowych w placówkach artystycznych.

 
Samorząd Gminy Wiejskiej Pruszcz Gdański

Organizatorem OKSiBP jest Samorząd Gminy Wiejskiej Pruszcz Gdański